Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vegyestüzelésű puffertartály?

Vegyestüzelésű puffertartály?

Figyelt kérdés
Van egy vegyestüzelésűm és hozzá egy nagy puffertartályom. Eddig gázzal fűtöttem mert lehet azzal is. Most hogy jött ez a helyzet átálunk fára mint mindenki aki teheti. A házat ezzel a rendszerrel vettük és nem hasznaltuk eddig. Próbálok rájönni, hogy hogy működik ez a kör de sehogy nem jövök rá, hogy a puffertartályom hőcserélős vagy csak egy sima nagy puffer. Hogy tudom kideríteni hogy milyen fajta? Maga a tartály egy külön helyisegben van és rengeteg kőzetgyapottal van körberagasztva, esélytelen alóla kihámozni.

2022. júl. 31. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gyári, akkor van adattábla. Ha nem, akkor a csatlakozások, leeresztő/feltöltőcsap, rendszerbekötésről.

Illetve van neten elég ilyen bekötés, nézegess párat és rájössz.

2022. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fotózd körbe, google drive-ba tedd fel, linkeld be. Jobb ötletem nincs.
2022. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom körbefotózni,mert SZÓ SZERINT ki van nyomva purhabba és ra van ragasztva kb egy mázsa kőzetgyapot. Kibanyasztam a beköteseket, de pl leeresztőt nem találtam rajta. Tuti gyári mert ami látszik rajta az túl profi hogy maszek legyen. Ami árulkodó hogy szerintem nem hőcserőlős, az az, hogy egy 200 literes tagulási tartály van a rendszeren. A radiátoroknak úgymond nincs külön. A kazánba visszamenő csőre van csatlakoztatva ez a tágulási. Es mivel a radiátoroknak nincs külön tágulási a hőcserélős részhez meg nem kene 200 liter tágulási max 50, ebből gondolom hogy hőcserélő nélküli. A puffer egyébként 2000 literes.

Szerintetek jó az elképzelésem?

2022. júl. 31. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez most egy zárt rendszer?

Próbáld lerajzolni az egészet és feltenni, szelepekkel, szivattyúval.

Visszatérőn 200l tágulási? Ha lenn a kazànnál van, az zárt fűtési lesz.

Gázkazán, hogy van rákötve?

Bocs, de így pér soron hiába lottózol dolgokat, az kicsit kevés, ha nem lát az ember mindent.

2022. aug. 1. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nem lehet megmondani. Hívd fel azt, akitől a házat vettétek, szeritnem neki kötelessége segíteni!
2022. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!