Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitől lehet, hogy begyújtás...

Mitől lehet, hogy begyújtás után a kazán a szekunder ablakon pöfékel visszafelé?

Figyelt kérdés

2 éve vettünk egy új lemezkazánt és hozzá egy 2000literes puffert.

Eddig nem volt semmi gond. Idén csak fenyővel fűtünk, és a begyújtás utáni töltésekkor a kazán a szekunder ablakon pöfékeli vissza a füstöt. Közben a huzatszabályzó még nyitja az alját vmennyire. Ilyenkor ha kinyitom olyan lánggal csap ki h majdnem arrébbrak.

Renszeresen ki van takarítva, kemény is jó, tegnap égettem el benne egy tisztító hasábot. Huzat megfelelő. Tudnátok segíteni, mi lehet a baj? Annyi, h a szekunder ablakot én mindig zárva tartom.



2016. dec. 16. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó a huzat, akkor ez nem fordulhat elő. Ha lezárod a huzatszabályzót akkor is jön vissza füst? Nem vagyok energetikus, meg fizikus sem, de lehet valami olyasmi a probléma, hogy ameddig nem megfelelően meleg a kémény, s nincs meg a határozott húzás, addig nem alakul ki a lamináris áramlása a füstnek, a turbulens áramlás meg kiszámíthatatlan. Ameddig hideg a kéményem és ki van nyitva az alsó ajtó, addig nekem is néha kicsap a füst, ha kinyitom a felső ajtót, visznt a láng az sosem. Felmelegedett rendszernél semmi nem jön ki, simán behúz minden a kéménybe. Huzatprobléma lehet szerintem.
2016. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Túl sok a fagáz a kémyényhuzathoz. Segíthet, ha vastagabb hasábokat égetsz.
2016. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok! Ment a pacsi. Az a furcsa, hogy eddig nem volt gond vele. Azt nem hinném, hogy a huzat hol jó, hol nem. Amióta hidegebb van, ez azóta probléma (szerelt kémény, szigetelt saválló)
2016. dec. 17. 00:04
 4/12 A kérdező kommentje:

Válaszolva az 1.kérdésére: csak olyankor pöfög vissza, ha a huzatszabályzó már majdnem vagy teljesen lezárt. Puffog egy keveset a kazánházba, utána elhallgat.újra csak akkor kezdi ha rakok rá megint (mindegy h egy hasábot vagy teli pakolom) igazából attól tartok h valami baj lesz ebből, szétmegy a kazán vagy bármi. Ha adok neki huzatot rendesen, nincs gond. De ugye a huzatszabályzónak magától kell dolgoznia, azt se akarom h megforrjon a kazán. Bár a rendszer nyitott.

Legutóbb alul, a salaktálca felé pöfögte a füstöt, de akkorát h a parázs is kijött alulról a hamutálcából

2016. dec. 17. 00:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Addig pöfékel, amíg megy a fűtés, vagy csak néha-néha? Huzatszabályzó hogy áll egészen pontosan, mert az nem derül ki.

Pufferra fűtök én is, s ha a huzatszabályzót lezárom (nem szoktam, végig 90 fokon van), akkor nekem is pöfékeli a szekunder ablakán a füstöt. Valamiféle huzat probléma. De ismétlem, ha alulról kap levegőt, ez nem áll fent.


Két fórum, ha nem ismernéd:

[link]

[link]

2016. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szuper vagy, köszi a fórumokat! :)

Kérdésedre válaszolva minden töltéskor pöfékel pár percig, aztán abbamarad. Rakok rá újra, megint pöfög, majd ráhagyja

2016. dec. 17. 00:17
 7/12 A kérdező kommentje:
A huzatszabályzó 80on van állandóan, a kazán 50 kw. Max csak begyújtáskor veszem lejjebb, ha a tartály nagyon lehűlt, mert akkor a keverőszelep nem enged bele vissza annyit, hogy lehűtse. De ilyenkor az első töltet után már keveredik annyira és melegszik, hogy utána 80ra csavarom.
2016. dec. 17. 00:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem enged annyit bele, hogy lehűtse? Milyen keverőszelep pontosan? Szivattyú milyen állásban megy?

Nekem azért van 90 fokon a huzatszabályzó, mert ha 80-nál lenne, és lezárna, akkor megint csak a tökéletlen égés állna fent. Megforrni meg nem forr meg, sokszor leteszteltem már.

2016. dec. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vtc 511 keverőszelep. Szivattyú 3ason, maxon megy. Csak ugye amíg a puffer alja nincs 40fokos, a szelep nem nyit teljesen, hogy ne menjen hideg víz a kazánba teljesen.A rendszer nyitott, biztosági hűtőkörrel ellátott.
2016. dec. 17. 12:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Mikori a fenyőfa?
2016. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!