Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi értelme külön most bejelent...

Mi értelme külön most bejelenteni a villanyora állását?

Figyelt kérdés

Minden hó 15-21 között szoktam, és most megjelent a szöveg, hogy a rendkívüli helyzet miatt lehet most is.

Eskü, nem értem, mi az előnye…



2022. júl. 31. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
az átalányt fizetőknek van értelme
2022. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Én sem,de talán az sem aki kitalálta .Ebből nem derül ki a valós mérő állás.Amig ezzel foglalkozik az ország népe,addig nem figyel oda az egyéb drágulásokra ,amit ez von maga után.
2022. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
De az atalanyos miért diktálja most be, ezt meg én nem értem. Átalánydíjat fizetek én is, elvileg mindkét tekintetben (gáz és villany is) az átlag alatt vagyunk.
2022. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha most diktálja az átalányos, akkor onnantól az lesz az éves időszak? Tehát akinek decemberben olvasták le eddig, annak augusztusi lesz az évforduló? Vagyis újraindul az éves 2500 KW, ha most diktálok?
2022. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
jó kérdés
2022. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is bejelentettem. Pont azért, hogy az eddigi többletfogyasztást még ezen az áron számlázzák ki.
2022. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy én nem havonta diktálok, hanem a tavalyi fogyasztásom havi átlagát számlázzák ki, és minden év márciusában leolvassák, és küldik az elszámoló számlát. Tehát nekem azért ajánlott most bejelenteni, hogy az eddigi túlfogyasztást ne jövő márciusban kelljen dupla áron kifizetni. A havi diktálókat ez nem érinti.
2022. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"De az atalanyos miért diktálja most be, ezt meg én nem értem. Átalánydíjat fizetek én is, elvileg mindkét tekintetben (gáz és villany is) az átlag alatt vagyunk."


A példa kedvéért tegyük fel, hogy 3000 m3 az éves gázfogyasztásod, ebből mostantól 1700 m3 jár a rezsicsökkentett áron.

Na most ha neked mondjuk februárban lesz a leolvasás, és akkor 3000 m3-t mutat az éves fogyasztás, akkor nem lehet megállapítani, hogy abból mennyit használtál el aug. 1. előtt. Mert lehet, hogy már aug. 1.-ig elhasználtál 2500 m3-t, és így csak 500-at kéne piaci áron fizetned. (Mivel ugye aug. 1.-ig a teljes mennyiség rezsicsökkentett volt.)

Ha a teljes éves fogyasztásod a limit alatt van, akkor ez téged nem érint.

2022. aug. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk október végén van leolvasás, az azóta eltelt 10 hónapban 300 köbméterrel fogyasztottunk többet, mint amit kiszámláztak. Tegnap diktáltam, így ezt a 300 k-t rezsicsökkentett áron fogják számlázni, nem tudom mikor és azt sem, hogy ez hogy érinti az éves leolvasást. Ha nem diktáltam volna, akkor a szolgáltató dönti el, hogy ebből mennyit ad rezsicsökkentett áron.
2022. aug. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8,9-es értem, köszönöm. 1700 alatt vagyok, úgyhogy akkor nem kell diktáljak.
2022. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!