Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Téli időben egy 3,5 kW-os...

Téli időben egy 3,5 kW-os klima mennyit fogyaszt fűtésre óránként?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
3,5 kW x 1 h = 3,5 kWh
2022. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

A klimanak van egy kW-os teljesitmenye ami hutesnel tuti nem az aram kW-ot jeloli. A futesnel nem tudom biztosan. Viszont az esetek tobbsegeben nem hasznalja ki a 100%-at. Igy hulyeseg a max teljesitmenyt kalkulalni.


Ha futoszalas cuccrol lenne szo, akkor ott lehetne.

2022. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Adatlapján szerepel a max fogyasztása, ezt csak ritkán használja, ha jól van méretezve.

Évi 10-15 nap ami indokolja a 100%-os üzemet, a többiben inkább 50 alatt dolgozik

2022. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

"Igy hulyeseg" ékezetes betűket is használni , ne is használj.


Tudjuk az iPhone-ra nincs telepítve...

2022. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A klímára rá van írva a hűtési és fűtési teljesítmény. Általában ezzel számolnak, ez van megadva. Te is ezt írtad 3,5kw-nak. Ez a leadott. A hálózatból felvett villamos teljesítménye jóval kisebb~durván harmada.

De ezek a klímánál megvannak adva, cop értékek stb ha kell, és milyen külső hőfokon van mindez, meddig működik. Ezeket át kell bugászni ha pontos adat kell.

És vannak jobbak, direkt fűtésre optimalizáltak, jobb paraméterekkel.

2022. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

4eske megfogtad a lenyeget :)

Tudom ha mar elfogytak az ervek akkor lehet szemelyeskedni, semmi gond. Buksisimi neked :)

2022. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
sac/kb. 1300W fűtésnél és 1000W a hűtésnél a tényleges villamos teljesítménye óránként.
2022. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
6# "Igy hulyeseg" érvelni...
2022. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Minden klíma adatlapján van egy SCOP nevű érték, ami a fűtési hatékonyságot mutatja (mj.: az SEER érték pedig a hűtésre vonatkozik).


Továbbá meg van adva egy minimum hőmérséklet, ami felett tud hőszivattyúként működni a klíma. A korszerű egységeknél -10 esetleg -15 Celsius fok (illetve kifejezetten téli működésre kihegyezett klímáknál akár -25 is lehet).


A lényeg kb. az, hogy ameddig a feltüntetett foknál melegebb van kint, addig a kinti levegőből még tud kinyerni hőt a klíma és azzal melegít bent.


A SCOP értek egy az itteni éghajlatra kiszámolt átlag, késő őszi, kora tavaszi hónapok is benne vannak a tél mellett.

Pl. a klíma amit én vettem nemrég 4.27-es SCOP értékkel bír.

Kb. 600-700 watt valós fogyasztással tud átlagosan csinálni 2.5 kW hőt a szobában.


Valószínűleg ősszel a legjobb a hatásfoka, amikor még nincs annyira hideg és a keményebb téli időben nem éri meg (még akkor sem, ha menni megy még).


Szóval szerintem kb. 0 fok felett megéri, 0 és -5 fok között még elmegy (főleg a mostani gázárral összevetve).

Spécibb téli klímákkal talán még -10 körül is megéri.

2022. aug. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam 3.5kw Hisense klíma

Hűtés max 1kw

Fűtés max 1.1kw

De ha elérte a hőfokot, akkor 0.4-0.6kw közt mozog

2022. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!