Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Augusztusban tényleg csak 15...

Augusztusban tényleg csak 15 köbméter gázt lehet használni rezsicsökkentett áron? Efölött a piaci árat kell fizetni?

Figyelt kérdés

"Amint megírtuk: mindez várhatóan csak azokat érinti, akik a fogyasztási jelleggörbéből adódó havi rugalmasságon is túllógnak, azaz augusztusban 15, szeptemberben 30, októberben 101, novemberben 203, decemberben pedig 297 köbméternél is több gázt fogyasztanak és az efeletti részre értendő tehát augusztus-szeptemberben a 732,4 forintos, október-december között pedig a 752,5 forintos gázár."



[link]


2022. aug. 9. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Így van, innentől NEM szabad pontosan diktálni, csak a jelleggörbe alatti mennyiséget. Majd kihozod nullára az éves leolvasásig.
2022. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Nincs ember aki ezt megmondaná akkora a káosz. Én általány fizetek. Beállíttattam a havi 144 köbre hogy így jó. Majd olvastam én is hogy nyáron kevesebb jár. Erre hívom a szolgáltatót tegnap és halvány fogalmuk nincs róla. Annyit mondott a rendkívüli helyzet miatt bármikor változtathatok. Azt mondta az első számlakor megtudom mi lesz. Hát mondom remek. Úgy hogy vagy kb 15 ezres számlám lesz vagy 100 ezer feletti. Jó mi?
2022. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Átalányosokra ez nem vonatkozik, csak diktálóknak.
2022. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a diktálósokra is "csak" annyiba, hogy a húzósabb, "átlépős" hónapokban kifizettetik velük a felárat, de jövő augusztusban (ha lesz az éves össznépi elszámolás), és nem lépték át összességében az éves keretet, akkor vagy visszakapják, vagy beszámítják a túlfizetést a következő havi számlákba. De annyira én se bíznék meg bennük, szóval kérdező, vagy állj át átalányosra, vagy diktálj mindig annyit nyáron, hogy a 15 m3 alatt maradj. Aztán majd alakul ez...
2022. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom lesz itt még bőven meglepetés a téli szezonban...
2022. aug. 9. 12:34
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam olyan cikket, hogy aki a jelleggörbe szerinti felett diktál, az már piaci árat fizet akkor is, ha az éves fogyasztása alatt maradna az 1723-nak. Én eszerint értelmezem, nem kockáztatok. Persze diktálhatnék most 17 köböt és azonnal látnám, de nincs sok értelme. Szerintem így akarják átterelni az összes fogyasztót átalányra, mert akkor kiszámíthatóbb a bevételük. Ha az év felében a többség csak tizenköböket diktál, akkor a szolgáltatóknak alacsony a bevétele. Ha viszont átalányban minden hónapban 144 körül, akkor elosztottabban jön a pénz.

Én eddig azért voltam diktáláson, mert ha valamiért kellett a pénz és megszorultunk abban a hónapban, akkor kevesebbet diktáltam. Ha jobban ment a szekér, akkor többet. A jelleggörbe ezt kivitelezhetetlenné tette.

2022. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Ennek a jelleggörbének nem akkor lesz jelentősége, ha pl. valaki eladja vagy bérbe adja az ingatlant?

Bérbeadásnál pl. márciustól novemberig - mert a bérlő föláll és elköltözik -, valahogy arányosítani kell a fogyasztást, és a zömében nyári hónapokra nem számolható el a 144 m3, mert az tényleg nem lenne igazságos.

2022. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
39%
Én a héten szélyesen fogok bemenni. 15000 forintos telefonszámlám lett már mert többször hívtam őket de okosabb nem lettem.
2022. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Be is bszna, ha a nyári hónapokra csak 15-100 között lehetne az átalány,ami kb lehetetlen.Ezt a "nyáron kevesebb-télen több" rendszert azért vezették be hogy télen lehessen 300 felett is diktálni.

A jó módszer az lett volna,ha meghúzzák az 1700-as határt és amíg azt valaki el nem éri, addig piaci ár alatt fizet.Ha felette van akkor meg megy a piaci ár.Csak azért nem ezt csinálták, hogy éves kiegyenlítéskor ne kapjon valaki egyben félmilliós számlát.

2022. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Az évest határozták meg, meg a havi átlagot.
2022. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!