Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az augusztusi leolvasásnál...

Az augusztusi leolvasásnál mennyivel nagyobb gáz-, és villanyóra állást diktáltatok be?

Figyelt kérdés

2022. aug. 12. 05:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyivel sem érdemes, mert a következő leolvasásnál kibukik a nagy különbség, utána meg úgyis kénytelen vagy a valós fogyasztást írni. Semmit sem tudsz nyerni rajta.
2022. aug. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes csalni,mert a számitó gép azonnal kidobja nem ennyi szokott lenni,aztán jön az óra ellenőrzése.
2022. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg mire lenne jó?
2022. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Semennyit, sajnos nálunk augusztusban van az éves leolvasás, azonnal lebuktunk volna. :(



#3

Mondjuk hogy még a rezsicsökkentett áron tudjunk villanyt venni.

2022. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

#4

Éves elszámolás van, tehát nem tudsz! Legfeljebb ezzel elódázod a fizetést, ha éves szinten túlléped a kvótát. Ha meg nem léped túl, akkor minek variálni?

Na mindegy, felőlem mindenki azt csinál amit akar, csak az értelmét szerettem volna megtudni, de láthatóan nincs.

2022. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Nem érted. Aug 1-ig nem volt limit. Akkor bediktáltam volna sokkal több fogyasztást mint ténylegesen volt. Most augusztusban lenne előre kifizetett villanyom, plusz kevesebbet kellene diktálnom = beleférnék a limitbe.

Annyira nem bonyolult.

Én csak azért nem csináltam mert pont most jönnek leolvasni.

2022. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Semennyivel nem diktáltam többet. Ha diktálnék többet 3-4-500 m3 plusz gáz bediktálásának lenne értelme hogy nyerjek vele sokat. De egy hónapja olvasták le úgy is tudnák hogy kamu. Kijöhetnek ellenőrizni. Nem variálok.
2022. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nullát diktáltam be, mert már eleve jóval előrébb tartok a fizetéssel, mint a fogyasztással. Télen árammal (klíma) fűtöttem, pár hónapig nem diktáltam, utána meg nem engedte már a valósat rögzíteni, mert az szerinte irreális. Végül rájöttem a szabályra (addig nem is törtem rajta a fejem, mert a rezsicsökkentés-csökkentésig mindegy volt) hogy az előző havi (becsült) záró a legkisebb, amit be lehet mondani, akkor is, ha kevesebb van az órán.
2022. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gáznál meg nem is diktáltam, mert sem a számla alapján sem a valóságban nem lépem túl a limitet. (majd fűtök fával)
2022. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A valóst diktáltam be, ami kicsit magasabb volt, mint az eddigi átlagom, és kijöttek leolvasni.
2022. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!