Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha most bediktálom a gázfogyas...

Ha most bediktálom a gázfogyasztásom jelenlegi állását, a különbözetet visszautalják?

Figyelt kérdés
Április közepén volt az éves leolvasásom, átalányt fizetek. Azóta elhasználtam 100 köbméter gázt, de kifizettem 440 köbmétert.
2022. aug. 13. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az átalányon, vagy a fizetés módján egy évben 1x lehet változtatni, azt is csak az éves számla után 30 napig.

Átalánynál meg egyébként is miért utalnának vissza?

Azért fizeted azonos összegben az átalányt, hogy abban az időszakban is könnyebben fizess, amikor triplája a fogyasztásod, mondjuk fűtés miatt.

2022. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A túlfizetést max. a következő, áprilisi leolvasásnál utalják vissza, de jellemzően inkább beleforgatják a következő havi számlákba. És örülj neki, hogy ki van fizetve már - részben - a téli fogyasztásod is.
2022. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem,de jobban járhatsz,mint aki diktál.
2022. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem értitek. Vagy én értelek félre titeket. Nem akarok átállni diktálasra. Az óra állásom akarom bediktálni, amire van lehetőségem augusztus 15ig. Függetlenül attól, hogy eddig mikor volt az éves leolvasás, aug1től következő év aug 1ig érvényes a kedvezményes mennyiség és akkor is készítenek egy leolvasast (legalabbis a portfolio szerint) tehat kerdezem én, hogy mi lesz így a 2022 majustol augusztusig befizetett szamlaimmal, hogy szamoljak el majd… sajnos jelenleg nem elérhető az mvm telefonos ügyfèlszolgalata
2022. aug. 13. 12:03
 5/15 A kérdező kommentje:
Évek óta átalányt fizetek. Volt már túlfizetésem és tulfogyasztasom is. Azzal tisztaban vagyok, hogy eddig hogy mukodtek a dolgok. Fe most van pár ujdonsag
2022. aug. 13. 12:04
 6/15 A kérdező kommentje:
De*
2022. aug. 13. 12:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is van túlfizetés, marad az átalány - ahogy volt -, és majd beszámítják a következő havi gázfogyasztásba. Kérdező, attól, mert augusztusban változik sok minden, te ugyanúgy átalányt fogsz fizetni. Annyi változás lesz, hogy ha az átalányod alapból magasabb, mint a 144 m3, akkor a 144-ig a csökkentett áron kapod, a különbözetet pedig a megemelt áron fizeted. Ha 144 alatt vagy, még csak aggódnod sem kell, mert nem fizetsz többet, és a befizetett pénzed se vész el.

Nem lesz semmiféle leolvasás augusztusban, ezt képtelenek lennének kezelni. Ezért lehetett diktálni. Aki túldiktálta magát - és azt jelzi a rendszerük -, hozzájuk kimehetnek ellenőrizni.

2022. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jo. Még mindig elbeszélünk egymás mellett. Áprilisban olvasnak nálam gázórát. Azóta 100 köbméter ment el pontban, de 439et fizettem ki. Augusztus 1től él az új szabály. 1 évre van megadva 1729 köbméter. Magyarul 2022 aug1 és 2023 aug1 között. Kérdésem, hogy mi lesz az általam befizetett mennyiséggel amit ez év április és augusztus között eszközöltem? Ha ne adj isten túlfogyasztásom lesz, akkor azt az összeget leosztják az átlagos havi túlfogyasztás mennyiségre és abból 3 hónap még a régi szabályok szerint lesz elszámolva, míg a maradék az új árakon?


Tudom, hogy átalányt fogok fizetni.


Van értelme most rögzítenem az óra állást?

2022. aug. 13. 12:57
 9/15 anonim ***** válasza:

"Van értelme most rögzítenem az óra állást?"


Nincs.

2022. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

“ Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.


Amint jeleztük: jövő július vége után - az addig bekövetkező éves leolvasásoktól függetlenül - minden fogyasztóval sor kerül az első éves időszak elszámolására és akkor derül ki véglegesen, hogy ki maradt alatta az éves 1729 köbméteres korlátnak és ki haladta meg


Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.”


By portfolio

2022. aug. 13. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!