Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha most bediktálom a gázfogyas...

Ha most bediktálom a gázfogyasztásom jelenlegi állását, a különbözetet visszautalják?

Figyelt kérdés
Április közepén volt az éves leolvasásom, átalányt fizetek. Azóta elhasználtam 100 köbméter gázt, de kifizettem 440 köbmétert.
2022. aug. 13. 11:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmeztem - ahogyan utána olvastam -, hogy ebben az átmeneti időszakban két sáv lesz. Az egyikben lesznek az aug.1-ig befizetett/nem befizetett számlák (kérdező, ez nálad pluszban lesz!, és ha diktálsz, akkor a bediktált óraállásig garantáltan a rezsicsökkentett áron fizetsz/vagy fizettél), és onnantól kezdve lép életbe az éves (idén augusztustól jövő július végéig az a ezerhétszázvalamennyi csökkentett, felette pedig magasabb áron kiszámlázott gáz).

Hogy ezt az éves leolvasáskor hogy fogják összekorrigálni, az számomra sem világos, de lehet, hogy itt lép majd életbe az un. jelleggörbe.


Szóval diktáljál, de valós óraállást. És tiszta lappal indulsz az új elszámolásnak. Ha nem diktálsz, az sem baj, mert az eddigi fogasztásod alapján átlagolnak és ők fogják meghúzni a vonalat és beírni egy feltételezett óraállást.

2022. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Csakis valóst írnék be. Köszönöm a választ.
2022. aug. 13. 13:39
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor érthetően. Te kb 120m3-t fizetsz havonta (vagy annyit sem, most nem számolgatok) 144m3/hóig a régi átlagár van. Most van úgymond előre vagy fizetve, azt télen elfűtöd. Az átalánynak az a lényege, hogy az előző évi átlagból következtetnek a következő évi fogyasztásra.

Azt pedig, hogy te alatta van e kiderül, ha az átalányszámlán megjelenő köbméter értéket beszorzod 12-vel.

2022. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Csak a 11es válaszoló értette meg a kérdésem lényegét.
2022. aug. 13. 16:19
 15/15 anonim válasza:
Ha jól akarsz járni, csak akkor célszerű bediktálnod ha a jelenlegi óraállásod több lenne, mint amit ők kalkulálnak. Így hogy kevesebb az óra állása, ha bediktálod akkor a mostantól elfogyasztott beleszámítódik a keretbe.
2022. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!