Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 7 lakásos házban lakunk...

Egy 7 lakásos házban lakunk ahol 1 hitelesített villanyóra van. Kb 100KWh a havi fogyasztásunk, mégis a teljes árat fizetteti ki a tulaj. Kihez fordulhatnék segitségért?

Figyelt kérdés
Egy 7 lakásos házban berlünk 1 lakást. Mivel a tulaj nem adózik, nincsenek bejelentve külön lakásnak így csak 1 hitelesített villanyóra van ami a teljes ház áramfogyasztását számolja ami jóval meghaladja a havi átlagot. Minden lakásnak van külön órája, de csak azért, hogy a tulaj kitudja az össz-ből számolni, hogy ki mennyit fogyasztott es ennek alapján számolja ki, hogy ki mennyit fizet. Havonta kb 100KWh fogyasztunk el ami durván fele az átlagnak és ezért nem szeretném a teljes árat fizetni az áramért. Kihez tudnék segítségért fordulni? Mik a lehetőségeim?

2022. aug. 18. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Szólj a tulajnak, hogy szólsz a NAV-nak, ha ezen nem változtat. Fog.
2022. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Egy fogyasztási helyre vagytok heten, így nyilván túl fogjátok lépni az egy helyre számolt átlagot. Hét fogyasztási hely kialakítása az egyből ezeknél kőzműszolgáltatóknál felérne egy kisebb csodával. Egyszerű dolgok elintézése is szinte lehetetlen manapság.
2022. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha jól emlékszem kiadtak egy állásfoglalást, hogy az albérlőknek is biztosítani kell a rezsicsökkentett áramból. Jelen esetben a 211 kwh/h egy heted része illetne meg rezsicsökkentett áron.

Az viszont jó kérdés, hogy erre ki fogja rákényszeríteni a tulajt.

Lehet hogy kellene egy NAV vizsgálat hogy hogyan is van ez a lakás bérbeadás.

2022. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

#3, az a baj, hogy az almérők ebben az esetben "nem játszanak", a főóra alapján számláznak. És ha a főbérlő az albérlőktől a rezsicsökkentett árat számlázza csak ki (szedi be a díját), a különbözetet neki kell kifizetni.

Én úgy tudom, hogy a megoldás a társasházzá alakulás. De ez is idő meg pénz. És a tulaj eztán nem fogja tudni kiadni adózás nélkül a lakásokat, de ez már legyen az ó baja.

2022. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#4

Lehet hogy félreérhetően írtam.

A főbérlő köteles a rezsicsökkentett részből is juttatni az albérlőnek arányosan. A fennmaradó részt természetesen tovább háríthatja piaci áron.

Azt viszont nem teheti meg hogy csak piaci áron számláz a bérlőknek és a teljes rezsicsökkentett részt saját maga használja fel például ha ő is ott lakik az egyik lakásban.

2022. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5, jah, félreértettem, bocsánat :)

Bár itt a 7 lakásnál akkor is szívás lesz. Mert hiába maradnak mind a heten a rezsicsökkentett részen belül, azt egyben fogják kiszámlázni. És mindenkire csak kb. egyheted rezsicsökkentett rész jut, a többi a piaci áron. Ez nyilván nincs így jól.

2022. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen ha 7 lakásra jut egy villanyóra akkor nem nagyon érezhető az egy lakásra jutó 1/7 rezsicsökkentett áramdíj.

Amit a kérdező ír szerintem nem is lakások csak lakrészek mert ahogy írja egy helyrajzi számon lehetnek egy villanyórával.

2022. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Azt viszont nem teheti meg hogy csak piaci áron számláz a bérlőknek és a teljes rezsicsökkentett részt saját maga használja fel például ha ő is ott lakik az egyik lakásban."

Miért ne tehetné meg?

2022. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező azt szeretné, hogy abban az egy ingatlanban, ami 7 albérletre van szabdalva, minden albérlő megkapja a maga rezsicsökkentett adagját. Ami nyilván nem fog menni, fordulhat bárhova.
2022. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

4.

"Én úgy tudom, hogy a megoldás a társasházzá alakulás."


Csakhogy itt 1 tulajdonosé az összes lakás -ha jól értettem-.

2022. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!