Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mire számítotok a tél folyamán...

Mire számítotok a tél folyamán? Mennyire lesz nehéz a megélhetésetek, a számlák kifizetése?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az esetlegesen komolyabb üzemanyaghiányról, földgázgázhiányról, áramkimaradásokról?

Személy szerint van valami tervezek ilyes esetekre?


2022. aug. 22. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Az egész helyzet jól mutatja az emberek hozzáállását, tájékozatlanságát, felelőtlenségét. Nem akarok politizálni, de ez vastagon a kormány hibája, akit az emberek tiszte lenne eltakarítani ha alkalmatlan és visszaél a hatalmával.

Minden tanult ember tudja hogy a földgázra, kőolajra hosszú távon nem lehet alapozni mert nem fenntartható energiaforrások, ha nincs az orosz háború, akkor is elfogyna előbb-utóbb. El kellett volna RÉG kezdeni átállni mindenhol a megújuló energiaforrásokra, ahogy a fejlett országok is teszik. Amennyi pénzt a Fidesz elszórt stadionra, haverok zsebébe meg propagandára, annyiból az egész országot tele lehetett volna pakolni napkollektorokkal, szélkerekekkel, a mostani esztelen napsütéses nyarak idején annyi energiát lehetett volna felhalmozni hogy 10 évre elég lenne, és akkor legalább az áramellátással nem lenne gond, de amúgy hőenergiává is át lehet alakítani az elektromosságot, csak szólok. Ehelyett mi van? Orbánék extra adót vetnek ki a napelemekre, meg a meglévő szélkereket se használják (Felsőzsolcán vagy egy évtizede helyben áll a szélkerék). Persze, mert a csóró falusiaknak nem lenne pénze napelemekre, így az államnak kéne rá támogatást adni. Akkor inkább menjen és vágja a fát aztán hányja a kazánba, igaz hogy azzal duplán a bolygót szennyezi, de legalább nem kell a besarcolt adóból visszacsepegtetni a népnek, el lehet sinkofálni az egészet.

Régen ki kellett volna vágni ezt a bandát a 3,14csába, és nem, nem a baloldalt rakni a helyükre, hanem szakembereket, akik tudják merre tart a bolygó fenntarthatósága, és az alapján kidolgozni az energiaellátást hosszú távra.

Igen, télen sokan fognak fázni, de azt mondom, ahol 12 év után kormányon lehet egy ilyen kártékony banda, az az ország meg is érdemli. Majd most hátha pár embernek kinyílik a csipája és többen mennek majd tüntetni.

2022. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jót írtál. Egyetlenegy esetben tévedhetsz: ha megbundázták a választásokat ilyen szavazatszámláló szoftverhibával, meg ilyenekkel. Mert ez esetben senki nem adott nekik 2/3-ot. Persze ezt sosem fogjuk megtudni.
2022. aug. 23. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Igazad van, de ha a népnek nyitva lenne a szeme, akkor nem számítana mennyivel nyertek választást, mert ahogy Petőfi is írta, "a víz az úr". A környező országokban kb. mindenhol váltottak már le idő előtt kormányokat, vezetőket az elmúlt 20-30 évben, sokan börtönben is kötöttek ki, tök mindegy hogy meg voltak választva, ha a népnek nem tetszett amit csináltak, vagy épp kiderült ez vagy az.
2022. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, egy tűréshatára a magyaroknak is van, csak jó magasan. Magasabban a környező népekénél is, és sokkal nehezebb elérni. A gond, hogy a kormányok ezt tudják és ki is használják.
2022. aug. 23. 00:28
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Akkor viszont nem kell csodálkozni ha megfagyunk a télen. Ezek szerint csökkenteni kellene azt a bizonyos tűréshatárt, vagy ha mást nem akkor nyomást gyakorolni a kormányra hogy intézkedjen a megújuló energiaforrások ügyében. Annál is inkább mert sokkal rosszabb lesz ha majd tényleg elfogy a kőolaj meg a földgáz, talán nem kéne addig várni, mert keserves lesz utána nulláról elkezdeni átállni megújulóra.
2022. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Nemrég lett új állásom, még próbaidőn vagyok, kb addigra telik le, mire tetőzik az infláció az elemzések szerint. Kicsit tartok tőle, hogy én leszek a gyenge láncszem. :(


Viszont a bérem sokkal jobb, mint az előző munkahelyemen, szóval ugyanazt az életiszínvonalat tudom magamnak biztosítani, amit eddig. Szomorú, de jobbat a több pénz ellenére nem hiszem...


Az üzemanyagárak nem érintenek, nincs autóm, már akkor is egy pénznyelő luxuscikknek gondoltam, mikor nem harapózott el ennyire a dolog a benzinnel. Fűtés egy érdekes kérdés, árammal fűtök, mert nagy naivan azt hittem, hogy a korszerű energiaforrás praktikusabb. De végülis vissza tudom szereltetni a konvektort is. Egyelőre az a terv, hogy napközben az irodában vagyok vagy edzek vagy hasonlók, szóval nem tartózkodom otthon. Éjszakára meg hazamegyek aludni, azt amúgy is jobb hűvösben. Fűtés helyett lehet, hogy egy melegítős ágytakaró jobb ötlet. Majd meglátjuk, mire elég, hogy a szomszédok körbefűtenek.

2022. aug. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát az üzemanyagárak mindenkit érintenek.

Szerintem egyébként a szolgáltatók lesznek nagyobb bajban.Mert sokan majd nem akarják alább adni az igényeiket.Főleg eleinte lehet ez jellemző.Elér az ember egy bizonyos életszínvonalat, ami által kényelmet tud biztosítani saját maga számára,és akkor most a jelenlegi helyzetben önhibáján kívül kell ebből a kényelemből engednie.Nem fog tetszeni ez az emberek, sokan nem tudnak, képtelenek spórolni és nem is akarnak!Nyilván mindenki próbál mértékkel fogyasztani,és odafigyelni a dolgokra.De pl. aki 25 fokot szokott meg télen a lakásba, házba, az aligha fog tudni 20 fokig lemenni.Persze a kényszer nagy úr, de sokan szerintem inkább nem fizetik ki a számlát ameddig csak lehet, de a kényelmet részesítik előnybe.Tehát tartozásokat halmozhatnak fel.Persze ami törvényes keretek közt még tartható.

2022. aug. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Óriási nagy hó, hóviharok, méteres hótorlaszok, alaphangon -30 fok, "érdekes" módon sok hőerőmű-, és tsi. leáll, mert A, nem bírja a terhelést; B, műszaki hiba; C, orosz/ukrán alkatrészhiány lesz.

Majd kialakítunk minden városban egy közösségi teret, összegyűjtünk hordókat, a tartalmát meggyújtjuk, és réveteg sámán dobolása mellett fogjuk hallgatni a régi kipcsak törzsi meséket eleink sikeres harcaikrúl az utcákon.

2022. aug. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sic Semper Tyrannis válasza:
100%

Most csütörtökön megyek egy állásinterjúra egy megyeszékhelyen. Találtam olyan albérletet, ami ha minden jól megy, rezsivel-mindennel együtt a fizetésem kb. 30-40%-át viszi el. A maradékból a mostani árakat nézve ki kell, hogy jöjjek, szerencsére kajában nincs nagy igényem (pontosabban igyekszem az átlagnál egészségesebben étkezni, ilyen formában csipszre, kólára, energiaitalra abszolút nem költök), a hosszabb távon használatos háztartási cikkekből (pl. tusfürdő, Domestot, mosogatószer) meg eddig is azt csináltam, hogy akciókor többet veszek, és így jobban járok.

Próbálok pozitív maradni, bár megmondom őszintén, nem egyszerű - ami a legjobban idegesít, hogy nem látom az egésznek a végét, nem tudok viszonyítani, hogy hol fog megállni az infláció. Ha tudnám, akkor célirányosan olyan munkát keresnék, ami olyan fizetést nyújt, hogy a "csúcson" is boldogulni tudjak.

Autóm van, de eddig is luxusnak tekintettem, ezután is annak fogom. Egy hónapban 1-2 alkalommal mentem be vele a közeli megyeszékhelyre nagybevásárolni - ez most redukálódni fog, hiszen helyben leszek, és nem 2x40km-t kell kocsikáznom, hanem mondjuk 2x5-öt. A munkába járást majd meglátom, ha ~30 perc alatt be tudok érni gyalog, akkor simaliba, legalább letudom a napi kardiót is. Ha csak 5 tételt akarok vásárolni a boltban, azért eddig se vettem elő és ezután sem fogom az autót.

A többi általad említett dologgal sajnos nem lehet mit kezdeni. Ha elfogy a gáz, vagy az áram, azzal mi, kis emberek nem tudunk mit csinálni. De egyelőre ezen megpróbálok nem agyalni, mert már ígyis depisebb vagyok, mint kéne.

2022. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engem személy szerint nem érint. Kolis vagyok, fix összeget fizetek oda havonta (kb 10k) és nem autózok. Ha mégis, akkor a szüleim kocsiját vezetem ha otthon vagyok, de az elektromos.

Remélem nem zár be az egyetem.

Tudom, hogy nagyon sokaknak nagyon szar lesz.

2022. aug. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!