Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyiért éri meg napelemes...

Mennyiért éri meg napelemes áramot venni?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak nagyon sok napelemje van és egy hónapja én is tőle veszem az áramot. Napi 25kwh-t bír a rendszer, de annyire nincs is szükségem, múlthónapban csak 270 kwh-t fogyasztottam tőle, és 25forintban egyeztünk meg, ami 6750 forint volt. Nálam is ő kötötte be az áramot és felszerelt egy villanyórát meg 2 konnektort amibe a napelemes áram megy. A ház többi konnektorja a hálózati áramra van kötve, de azokat már nagyon ritkán használom.


Igaz, hogy a 25ft/kwh picivel olcsóbb a szolgáltatói árnál, de tekintve hogy neki teljesen ingyen van, nem pofátlanság ennyit kérni érte? Ráadásul mindez feketén, mert sehol nem fizet utána adót és be sincs jelentve.



2022. aug. 30. 13:01
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja, és a villanyórát, vezetékeket meg a konnektorokat is én fizettem.
2022. aug. 30. 13:02
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tetszik nem használod. Kész. Neked amúgy tilos beruházni napelemekbe?
2022. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
te feketézel mikor a bekötés eleve fekete?😂😂😂
2022. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
25ft teljesen jó ár , de egy ellenőrzés esetén lehet ez drágább is
2022. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A bekötés nem tudom, hogy fekete-e, mert villamosmérnök az ember, de számlát nem kaptam, csak a villanyóráról meg a vezetékekről. A bekötésért nem is kért pénzt, de a 6750 forintos villanyszámláról nem kaptam nyugtát.
2022. aug. 30. 13:24
 6/22 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kérdés: Mi az az egyenáramú világítás? Mert azt is mondta, hogyha szeretném akkor beköt egy "egyenáramú kört" a világításnak és az csak 15/kwh. Csak akkor ki kell cserélni a mennyezeti lámpákat egyenéramúra ami becslése szerint kb 25ezer lenne, amit ismét nekem kellene fizetnem.

Jobb ez mint a jelenlegi hagyományos, vagy csak le akar húzni?

2022. aug. 30. 13:32
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Beszarok rajtad komolyan.


Ő fizesse az anyagdíjat, amikor hozzád szerelik be?


Ácsnak is mondod, hogy fizesse a faanyagot meg a cserepet ha tetőt csinál nálad?


Teljesen hülye vagy?


Nyugta?


Feketén megy az egész, amire rá is cseszhettek szerintem.


Majdnem fele annyiért kapod, mint a piaci ár.


Mit akarsz, hogy ő fizessen neked?

2022. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Ingyen van neki, mi? Az a par tizmilla amit beleinvesztalt a napelembe, inverterbe, vezerlesbe, azt meg a verebek hordtak ossze?


Azt leszamitva, hogy a magyar torvenyek szerint ez az uzlet illegalis, szerintem nagyon surgosen vegyel vissza az arcodbol. Ha nekem adnad elo hogy adjam olcsobban az aramot mert szerinted ingye' van es akkor neked is jar, ugy lekotnelek 10 perc alatt hogy pislogni se lenne idod.

2022. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

"tekintve hogy neki teljesen ingyen van"

Mi van neki teljesen ingyen, te szerencsétlen? A napeles rendszer kiépítése, ami lehetett vagy 15 millió?

2022. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Végülis, az áram az már tényleg ingyért van, mert nem kell érte fizetni.


Hanem előtte meg kellett hitelezni 5-10 millió forinttal, hogy így legyen.


Ez is egy rizikó, mert teszemazt kitalalhatták volna azt is, hogy hazánkban mindenki ingyen kapja az áramot, így máris felesleges volt napelemre ölni a pénzt.

Ilyen nyilván nem lesz, csak egy példát akartam hozni, hogy kockázata is van a beruházásoknak.

2022. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!