Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » H-tarifa beépítése mennyiből...

H-tarifa beépítése mennyiből jönne ki?

Figyelt kérdés

Mérőhelyet kell szabványosítani, ehhez én venném meg a két mérőórás szekrényt, és a mért oldali (vagyis a klímákhoz vezető) kábeleket. Ilyen esetben mennyit kér általában egy regisztrált szerelő?

A két klímának 10-10 amper kellene, így azt külön meg kell fizetni mint hálózatbővítést?



2022. aug. 30. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elég sokat. A szabványosítás összköltsége úgy 80.000 Ft körül jön ki, aztán még az új óra felszereléséért is fizetni kell, meg az Amperekért is irreálisan sokat - két klímának 16 is elég amúgy, sőt nekem egy mosogatógép is simán elmegy arról a 16-os fázisról a két klíma mellett (normál tarifára vannak kötve, eddig jobban megérte nekünk így mint a H tarifa, mert úgyis szinte csak hűtünk, a rezsinöveléssel ez már változik, ha a H tarifa a normál időszakban se számít bele a limitbe a külön óráról), melléjük a mosógép bekapcsolása csapta le.
2022. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A 2 klímát külön kismegszakítókra kell kötni nem?


Egyébként ilyen esetben 2 mérőórás szekrény kell, vagy lehet 1-1 mérőórás is? Így olcsóbb lenne.


Undorító, adminisztratív kiadás az egész, bőven elég lenne egy hitelesített almérő technikailag, amit egyszerűen kivonnának a főmérő által mért értékből...

2022. aug. 30. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 6 éve kötöttem be a H-tarifát, akkor 210 000 Ft. volt összesen. Ebből 50 000 volt a regisztrált szerelő, aki átkötötte a régi órából a vezetéket 4 perc alatt. A többi a régi mérőóra áthelyezése és a H- tarifás óra kialakítása volt. De ez az ár a töredéke a mai áraknak. Ma szerintem a műanyag óraszekrény bolti ára nyaldossa a százezret, és még örülhet az ember ha pont nem hiánycikk. Másik lakásunkon 16-ról 32-re bővítjük az hálózatot, az most olyan 200-250 ezres mutatvány egy panelházban. Beszéltem szerződött villanyszerelőkkel, többen azt mondták 100 000 Ft. alatti munkát el sem vállalnak. De minden bekötés egyedi, így az árkalkuláció is az.
2022. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Családi ház?

Az új földbe ásható szekrény 400000ft. Plussz amperonként úgy 4000-4500ft. Plussz a kábeleid házba és a szerelő díja. Plussz szekrénybe a cuccok.

Úgy 1milla. Szolgáltató ként változnak a dolgok. Van ahol telekhatárra teszik a szekrényt ..

2022. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatódnál letöltöd a reg szerelő listát, oszt felhívod őket. Elég jól besaccolják az árat neked. Viszont minden állati drága lett, kapaszkodj meg jól!

Néhány százezer már a múlté.

2022. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

- Két fűtőklíma szinte biztos, hogy nem üzemel el 16A-ról!

- A mérőóraszekrény jelenleg hiánycikk, különösen a két mérőórás, ugyanis most mindenki igényli vagy a H tarifát vagy a vezérelt áramot a bojlernek, verekedni kell érte!

- Hogy földbeásható szekrény szükséges-e, azt valóban a szolgáltató dönti el, kár annak költségét megadni válaszként a kérdésre, mivel nem tudjuk milyen területen van a kérdező!

- Lehet két mérőóraszekrényt is betenni, de olcsóbb biztos, hogy nem lesz, ugyanis ebben az esetben egy fogadót is be kell építeni a két szekrény alá.

- 1x32A jár ingyen minden ügyfél számára, ami efelett van, legyen szó akár szimplán amperbővítésről vagy H tarifáról, B tarifáról, azt meg kell vásárolni, amperenként 4000-4500Ft-ért!

- Nem lesz olcsóbb a történet, ha magad vásárolod meg az anyagot, nem értem miért gondolják azt sokan, hogy azzal, hogy bruttó áron vásárolják az anyagot, olcsóbb tud lenni, mint ha a szerelő nettó kedvezményes áron vásárolja az anyagot a munkavégzéshez!

- A regisztrált szerelő csak a mérőóraszekrényt építi be, továbbá H tarifánál a mérőórától elmenő mért vezetéket és a biztosítéktáblát szereli fel maximum, ugyanis idáig az Ő sara, ha valami nincs rendben. A szolgáltatónak ennyi elvárása lehet, hogy az elmenő mért vezeték előírt keresztmetszetű legyen és érkezzen az egy (H tarifa esetén) külön elosztóba, ahol be legyen kötve. Onnan a klímák megtáplálását már sok esetben villanyszerelő végzi, ezt a reg.szerelők nem feltétlenül vállalják el!

2022. aug. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Két fűtőklíma bőven elüzemel 16A-ról (nem H-n).

Tavaly kötöttek be hozzám 4 db klímát, (2,8-2,8-3,8-3,8 kw).


Párosával van bekötve, egy 2,8 és egy 3,8-as klíma van egy B13 kismegszakítón, majd mégegyszer ugyanez egy másik kismegszakítón.


Tökéletesen le van írva a klíma dokumentációjába a maximális áramfelvétel.


Összesen 60 amperes a hálózatom, szóval lett volna mód más variációra is.

2022. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Klímánál ugye a hűtési teljesítményt közlik, nem a felvettet. Így az a harmad vagy negyede között van.
2022. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van.
2022. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A 3.5-es klímám még nem vett fel 8 A-nál többet. De ez is -10 fokban volt, 32 °C-ra állítva egy próba kedvéért.

A 16 A bőven elég lenne a két gépnek szerintem.


A mért oldali szereléseket meg tudom csinálni én is, ez a szakmám.:)


Illetve az egészet meg tudnám oldani, a regisztrált szerelőnek csak a fogyasztásmérőt kellene beletennie, rákötni a méretlen oldalon, és leplombálni.

2022. aug. 31. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!