Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kaptatok már gázszámlát a...

Kaptatok már gázszámlát a hónapban?

Figyelt kérdés
Átalányt fizetek évek óta, online kapom a számlát, jellemzően az adott hónap utolsó hetében
2022. aug. 31. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

nem, nekem hónap közepén lett volna aktuális, mindig elsején diktálom

ráadásul nálunk óracsere volt 22-én, de az online felületen a régi óra adatai szerepelnek, és nem tudom az újat majd bediktálni


kíváncsi vagyok ebből mit fognak kihozni, de sok jóra nem számítok

2022. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kaptam, de a diktálás után megváltoztatták az éves fogyasztásom értékét az MVM főoldalán.

Augusztus előtt 1640 m3 volt, augusztus 30-án 968 m3.

Hogy ez milyen időszakra vonatkozik vagy egyáltalán hogyan jött ki, arról lövésem sincs.

2022. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én már kaptam 2 napja
2022. szept. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2, ez "marha" érdekes. Lehet, hogy azt vélelmezik - az eddigi átlagfogyasztásod alapján -, hogy előre diktáltad az órát? Én bemennék panaszt tenni, mert neked ez 1640-968 (=672) hiányozni fog az éves ezerhétszázvalamennyi kedvezményes árból.
2022. szept. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2.

Nálam ugyanez. Első "előrejelzésük" aug elején 1750 m3, aug közepén szokásos diktálás, a szokásos kb 30 m3-rel, ennek örömére új becslésük valami 1400 m3.

A valóság (excelben vezetem évek óta) ezzel szemben bármelyik 12 hónap között 1550-1650 között (diktáláskor 1597), tehát legalább 2 éve nem volt olyan, hgy 1750 vagy 1450 lett volna. Az atyaúristen sem érti, hogy a Tanúból idézzek.

Ez van, amikor 2 perc alatt kitalálnak valamit kapkodva a főhülyék, és mivel bejelenteni is csak 2 perc, azt gondolják, hogy rendesen leprogramozni is csak ennyi lesz, nem pedig 2 hónap, így aztán vezessük is be ab sofort, mi baj lehet?

2022. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na nálam éppen most jött meg, hát ez is el van kefélve, csak éppen nem az én, hanem az ő kárukra.

Megosztva ugyebár a 2 hónap és az Aug 1-16-ra 16m3 esett, ez rendben is van (16-án van a havi diktálásom), az egész azonban csökkentett áron, holott ez kb már az egész havi kedvezményes limit ugyebár. A maradék 15 napra mégis mit gondoltak, leköttetem?

Továbbá egy érdekesség, az eddig - félévre visszanéztem - mindig 35 alatt lévő és legfeljebb 0,1-et ingadozó fűtőérték csodálatos módon véletlenül most 35,6 lett, csak nem azért, hogy az egyébként valójában semmit nem változó gázzal (ellenőrizni ugye nem tudom) kevesebb m3-t tudjak majd felhasználni az alacsonyabb áron?

2022. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont ma jött meg a gázszámla. 07.20.-08.19. időszakra, 5400ft. a pontos elszámolt m3 értékre nem emlékszem, nincs nálam a számla most. De nem tűnik rossznak az összeg.

Havi diktálósok vagyunk és a legelső rezsidrágulásos bejelentés után elkezdtünk spórolni a gázzal, nincs már folyamatosan melegvíz, és részlegesen visszatérünk a fafűtésre is. Így elvileg megússzuk a drágulást.

2022. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is megjött, az évi gázfogyasztásom a rezsivédett határ töredéke, a nyári hónapokban havi 15 köbméter megy el, eddig 2500 Ft-os számlék jöttek, most meg ugyanígy 15 köbméterről kijött a 13.168-Ft-os számla.... Mi van??????????????
2022. szept. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem ugyan annyi lett, mint eddig. Átalányt fizetek.
2022. szept. 5. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!