Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Most kaptam meg az új gázszáml...

Most kaptam meg az új gázszámlát, nyáron eddig havonta 15 köbméter fogyott, 2500-Ft-os számlák jöttek, a legújabb megjött, ugyanúgy 15 köbméteres fogyasztással, de már 13.168.-Ft... Ez hogyan jött ki?

Figyelt kérdés

Havi diktáláson vagyok, az elmúlt évben 424 köbméter gáz fogyott, havi átlagban 35 köbméter/hó, azaz a rezsivédett határ 1/4-ét használom havi átlagban, a nyári fogyasztás meg havi 15 köbméter!!!!!


Ez a hivatalos szöveg az árakról a kormányrendelet értelmében:

A földgáz esetében 144 köbméter/hó limitig a kedvezményes tarifa 102 forint lesz köbméterenként.


Ez a múlt hónapig okés is volt, kijön a matek, de most világpiaci áron számlázzák ki?


Ez meg a számla, amit kaptam:



Elszámolt mennyiség: 533 MJ (15,05 m3)

Árszabás: Lakossági

Magyarország Kormánya az átlagfogyasztásig rezsicsökkentett díj alkalmazását írta elő.

Rezsicsökkentett díj nélkül az Ön fizetési kötelezettsége

az elszámolt időszakban a következő összeg lett volna: 16 561 Ft

Így az elszámolt időszakban az Ön megtakarítása: 5 916 Ft

(Ezen összeg az Ön számlájából előzetesen levonásra került.)



2022. szept. 5. 03:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A 13.168.-Ft bruttó.
2022. szept. 5. 03:26
 2/11 anonim ***** válasza:
2022. szept. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átnézem.
2022. szept. 5. 05:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem hogy jött ki a 16561-5916=13168 De lehet én értek valamit félre, vagy gondolok rosszul.

Nekem kb. a fele fogyasztásom van nyáron, mint a tiéd.Tehát ilyen 1300Ftokat fizettem.Ez a mostani számlázásnál is nagyon hasonló volt.És én is havi diktálok.

2022. szept. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem pontosan:


Bruttó számlaérték összesen 10 645

Korábbi időszaki hátralék 2 523


Az előző havi 2523-as számla nem lett befizetve, ezt csapták hozzá a 10645-höz, így jön ki a 13168.

2022. szept. 5. 06:58
 6/11 anonim ***** válasza:

"az elszámolt időszakban a következő összeg lett volna: 16 561 Ft


Így az elszámolt időszakban az Ön megtakarítása: 5 916 Ft"


Akkor nem 13.168?

Akkor az mi?

2022. szept. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5: JA, oké.
2022. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A sok baromság közül ez volt az egyik legnagyobb, hogy nekiálltak leosztani az 1729-et 12 felé és elkezdték ezt harsogni.

Ha éves a limit, ennek nincs semmi jelentősége. Különösen úgy nincs, sőt zavaró, hogy gázból tipikusan nem egyenletesen fogy évközben, mert rengetegen fűtésre (is) használják. Kb annyi értelme volt, mintha azt mondanák, hogy évente 1x módosíthatsz diktálást (diktálás vagy átalány), vagyis havonta 1/12-szer...

2022. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Baromságok harsogása és az ügyfél szolgálatosok/ügyfelek őrületbe kergetése helyett felraktak volna egy "GÁZSZÁMLA KALKULÁCIÓ WEB FELÜLETET" (akár egy Excel táblát függvényezve, makrozva). Beírod a mérő óra állást és lépésről lépésre felkommentezve kiírja, kiszámolja a végösszeget, hogy jön ki.


A mobil appjuk pl.egész jó, csak ki kell egészíteni, egy informatikus diák is megcsinálja. Régi web felületen pl. volt egy számla becslés rovat. Több évtizede hasonló volt az APEH elektronikus adóbevallás programja, tetejébe rengeteg bemenő adattal.


Minden adat ott van náluk adatbázisban, kb. egy informatikai házi feladat tudás kell hozzá!


A rengeteg felrakott magyarázó dokumentumot pdf, excel-t, átolvastam, értem, világos! De ettől még mindig nem tudom, hogyan számoljak ki egy számla végösszeget. Informatikus legyen a talpán aki ebből a forráskódot megszüli. De megszülték, akkor miért nem tudják egy webes felületre kitenni, nemzeti pártunk és kormányunk horribilis pénzekért fejlesztő informatikusai??? A nemzeti szófosóknak meg oda kell adni egy gáz leolvasást, hogy akkor pofázás helyett itt és most számold ki rögvest egy kivetítőn a végösszeget nekünk balga zembereknek!

2022. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9.

Jó neked. Én - meg még talán még pár millió ember - a mai napig nem találta meg azokat a dokumentumokat, ahol kivesézik, hogy

- melyik fogyasztástípushoz melyik jelleggörbe tartozik;

- mi lesz a túlfizetéssel, ha a következő hónapban viszont kevesebbet fogyasztok a limitnél;

- mi a francot jelent az appban az éves fogyasztás érték, mert egy valamit biztos nem: az éves fogyasztást, sem a tavalyit, sem az utolsó 12 hónapot, sem a becsültet. Pláne, hogy pár hete még 200 m3-rel több is volt ott.

2022. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!