Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit tehetek? Gázmérő csere...

Mit tehetek? Gázmérő csere után, azonos fogyasztási szokások mellett megnövekedett köbméterszám?

Figyelt kérdés

Jan 14-én gázmérőt cseréltek a lakásunkban.

Már a felszerelés után meglepődve néztem, hogy milyen gyorsan megy, de egyenlőre nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Ma azonban megdöbbenve néztem, hogy 2 hónap alatt - azonos fogyasztási szokások mellett 150 (!!) köbméter gázt "fogyasztottunk", illetve annyit mutat. A dolog "szépséghibája", hogy a tavalyi egész éves fogyasztásunk 402 köbméter volt. És ezt a 150-et úgy mutatja, hogy az elmúlt 10 napban kb 3 napot fűtöttem csak - most már 4 napja be sem volt kapcsolva a kályha. Mit tudok ilyenkor csinálni, hova tudok fordulni? Eddig 30 köbméter volt a havi fogyasztásunk - most az óra szerint 70 köbméter havonta - ez azért nagyon durva különbség - és hangsúlyozom, azonos fogyasztási szokások mellett.



2019. márc. 22. 19:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja, nyilván először a szolgáltatónak fogok szólni, de nem hiszem, hogy túlságosan segítőkészek lennének majd, hiszen nem érdekük, hogy kevesebbet mutasson az óra.

A mérőcserét nem a gázművek emerei végezték, hanem alvállalkozók.

2019. márc. 22. 19:54
 2/15 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál hogy a levett óra mért kevesebbet ?

Mi van ha a levett órát bevizsgálják,és azt állapítják meg,hogy az óra a valósnál kevesebbet mért .

Nálad a fűtési móddal van a probléma .

2019. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Nálad a fűtési móddal van a probléma"


Mire gondolsz? Ezt nem igazán értem...

De, most, hogy így mondod, még az is lehet, hogy a másik óra mért kevesebbet - de hát arról én hogy tehetnék? Meg ha így is van: ki tudja bebizonyítani, hogy melyik mér jól és melyik nem?

Kb. ezer éve ez az óra volt - nem is tudom, mikor cserélték utoljára...

2019. márc. 22. 20:56
 4/15 anonim ***** válasza:
A gázóra, és a vízóra tipikusan az a mérőeszköz, ami ha kopik, elhasználódik, akkor a fogyasztó javára csal.
2019. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-es, ezt nem tudtam, köszi - de azért az mégiscsak kicsit furcsa, hogy eddig havi átlag 30 köbmétert fogyasztottunk, most meg hirtelen 70-et? Több, mint a dupláját? Ennyi különbség azért szerintem túlságosan nagy egy egyszerű mérőkopáshoz képest.
2019. márc. 22. 21:20
 6/15 anonim ***** válasza:

"eddig havi átlag 30 köbmétert fogyasztottunk"

Nem is értem, hogyan fűt az ember havi átlag 30 köbmétert... Télen nyáron egyenletesen. De szerintem sehogy. A havi 30 átlagban úgy jön ki, hogy télen 60 nyáron meg nem fűtesz. Na, a 60-hoz a 70 már nincs olyan messze.

2019. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-os, elvileg igazad lenne,csakhogy:

márc. 22-én este írtam ki a kérdésem, akkor volt 150 köbméter a fogyasztás, ma, azaz 3 nappal később 10 (!!) köbméterrel több, azaz 160 köbméter úgy, hogy NEM VOLT BEKAPCSOLVA A FŰTÉS!! Csak a gázboyler és az egyégős (a másik elromlott) gáztűzhely ment, még a sütő sem volt bekapcsolva. Így ment bele 10 köbméter 3 nap alatt, azaz fűtés nélkül így havi 100 köbméter!! (3 nap alatt 10, 30 nap alatt 100) FŰTÉS NÉLKÜL!!

Hát azért ez nagyon durva különbség...

Oké, hogy a régi óra lassabban mért, de ennyire azért nem hiszem, hgy indokolt lenne a különbség...

2019. márc. 25. 18:57
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja, és kéttagú a család, reggel 2x10 perc zuhanyozás, napi 1 x mosogatás 10-15 perc.
2019. márc. 25. 19:00
 9/15 A kérdező kommentje:
Bocs, kifelejtettem, hogy hetente egyszer hajat is mosunk :-) - újabb 2x10 perc hetente egyszer.
2019. márc. 25. 19:03
 10/15 anonim ***** válasza:
az őrláng kb 1 köbmétert megehet 3 nap alatt, kérdés h a mérő óra képes e mérni olyan lassu átfolyást? van fotód a régi orárol esetleg? rajta van h pmin=xxx lehet h az uj óra érzékenyebb és képes mérni az örláng fogyasztását amit amúgy 1 régebbi kevésbé érzékeny készülék nemtudott mérni.
2019. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!