Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a gázszámlánál a felhasználói / fogyasztói jelleggörbét? Mi a kiszámitás módja,képlete?

Figyelt kérdés
Sziasztok, gáznál diktálósok vagyunk, felhasználói profilunk a szerződésben: vegyes. Tehát fűtésre és melegvízkészítésre is gázt használunk. Most azt kutatom, hogy a saját lakásunkra érvényes fogyasztói jelleggörbét hogy kell kiszámolni. Az augusztusi számla alapján augusztusban nekünk 16,51 köbméter járt nem piaci áron. Most azt szeretnem tudni, hogy a többi hónapban ez mennyi. Éves gázszámla fogyasztásunk a szolgáltató nyilvántartása alapján: 695 köbmeter. Azt szeretném,hogy minden hónapban annyit jelentsek be, hogy belül legyünk a határon. És szeretnénk diktálosók maradni,ha lehet... Minden segítő választ köszönök!

#gázszámla #Fogyasztói jelleggörbe #Fogyasztói jelleggörbe kiszámítása #Havi diktálás
2022. szept. 11. 10:33
1 2
 11/17 anonim válasza:
Milyen dátumokra számolták el nektek a 16 m3-t? Nekünk két mező volt, az egyik augusztus 1-ig, a másik aug. 1-6 (kb, nem néztem most meg pontosan), viszont a teljes 16 m3-t az aug 1 előtti időszakra írták be. Furcsálltam, de így a rezsicsökkentett áron van az egész, úh. nem reklamáltam. Ha egyszer korrigálnák, akkor is csak 1 többlet m3-ről van szó, szóval szerintem ők se erőltetnék. Mindenesetre kövesd a fogyasztásod és ezzel a jelleggörbével összevetve ha belül vagy, nem lesz para.
2022. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
10es:írtam a kerdésben: szerződés szerinti felhasználói profilunk vegyes. Ez benne van a szerződésben. Megnéztem. Ez azt jelenti, hogy bemcsak fűtésre, hanem főzésre,melegvízkésgítésre is használjuk a gázt. A szerződés szerint.
2022. szept. 13. 18:41
 13/17 anonim ***** válasza:
#12, bocsánat, jogos. Felületes voltam. Akkor nem lehet más ok, mint elszámolták magukat. De biztosan nem az egyedi jelleggörbe miatt, hanem mert túlterheltek amúgy is. Az is lehet, hogy a rendszerükön belül van rosszul rögzítve.
2022. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

695 m3?


novembertől februárig jelentesz havi 175 m3 és a többi hónap 0.

2022. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor 31 köbmétert fizethet piaci áron, amit később kap majd vissza.
2022. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel: a szolgáltató, az MVM next egyetemes szolgáltatási üzletszabályzatában találtam meg a fogyasztó jelleggörbe számításának a módját. A megosztás az alábbi képlet alapján történik

41 040/(B+C) x A = kedvezményes, I-es árkategória


ahol:

 „A” az aktuális számlában elszámolt időszak tény fűtési hőmérsékleti tényezőinek összege

 „B” a naptári év első napjától az aktuális számla elszámolása készítésének dátumáig rendelkezésre álló tény fűtési hőmérsékleti tényezőinek összege (az elszámolás dátuma 1-2 nappal eltérhet a számla kiállításának dátumától)

 „C” az aktuális számla elszámolásának dátumától a naptári év végéig a 20 éves átlag fűtési hőmérsékleti tényezők összege


Most már csak arrakell rájöjjek, hogy a Bés C ténezőket hol találommeg. szuper. Nagyon egyszerű lett a gázszámla....

2022. szept. 14. 19:12
 17/17 anonim ***** válasza:

15# böf


téli hónapokban 200-300 a limit

2022. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!