Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az augusztusi gázfogyasztás...

Az augusztusi gázfogyasztás teljes egészét versenypiaci áron számlázták. Miért?

Figyelt kérdés

Az éves gázfogyasztásunk 1700 m3, az éves limiten belül. Az augusztusi hónapra 15 m3 (diktált) gázfogyasztásra 12.537 Ft-ot számláztak ki, a teljes egészét versenypiaci áron. Szóval nem értem. Bőven benne vagyunk az éves keretben, de már az első számlánál világpiaci árat kaptunk a teljes fogyasztásra. A főzés és fűtés megy gázról.

Olvastam valami olyasmit, hogy aki csak fűtésre használja a gázt, annak nyári hónapban a fogyasztást világpiaci áron számolják.

Ilyenkor mi a teendő? Módosítani kell a szerződést, hogy mi nem csak fűtésre használjuk a gázt?



2022. szept. 13. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Át kell állni általány díjra.

Nekem a szokásost számlázták.

2022. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ott lesz a bibi, hogy nálatok csak a fűtés lett beikszelve szerződéskötéskor. Módosítsd a szerződést, ennyit tudsz tenni.
2022. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Híreket szoktál olvasni? Szeptember 1-2 körül erről cikkezett minden oldal, amikor az első emberek megkapták az augusztusi számlákat, hogy sokan már most magasabb díjakat kaptak és hogy ennek mik az okai.


[link]

2022. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kedves 3-as! Igen szoktam, de ez valahogy kimaradt.

2022. szept. 13. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menni szerződést módosíttatni, átregisztrálni a felhasználási módot.

Mi is hasonlóan jártunk, és be fogunk menni, csak még kell mást is intéznünk gázzal kapcsolatban és az beletelik egy kis időbe.

Az van, hogy mi kezdetektől mindenre használunk gázt, szóval lehetetlen, hogy mi nyilatkoztunk volna csak fűtésről, semmi értelme nem lett volna. Szerintem ott átállították az emberek regisztrációit, hogy több pénzt szedjenek be. Hisz amit most beszednek, így az jövőre amikor elvileg azt a pluszt jóváírják ( ha az éves keretben maradtak), addigra már rohadtul sokkal kevesebb pénzt fog érni.

Nem véletlen hogy erről a részletszabályról végig kussoltak. Semmi előzetes tájékoztatás nem volt róla. most meg sorban kapják az emberek az indokolatlan emelt áras szàmlákat.

2022. szept. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mi 2 éve kötöttünk szerződést, és nem csak fűtésre. De ha más nem, akkor a tavalyi fogyasztásból látniuk kellene, hogy nyáron is volt fogyasztásunk a főzés miatt.

A fűtési időszak ugye szeptember 15-vel kezdődik? Gondolom a szeptemberi fogyasztást emiatt már rezsikökkentett áron fogják kiszámlázni. 3 hét múlva kaptunk időpontot.

2022. szept. 14. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!