Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az hogy van, hogy az ingatlano...

Az hogy van, hogy az ingatlanom energetikai tanúsítványába FF kategóriát kaptam, és mégis 44 köbmétert számolnak el havonta átalányba idén a 90 nm- es lakásomra?

Figyelt kérdés
Pesti nagypolgári lakás, gázcirkó fűtéssel, 21 fokon szoktunk fűteni.

2022. szept. 14. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Laknak alattatok, felettetek, mellettetek? Mert ők valamennyire körbeszigetelnek.
2022. szept. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az FF átlagos, és a melegvíz is benne van, nemcsak a fűtés. A társasházi lakást meg általába több irányból fűtik.
2022. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha van aki többmint 144 m3 használ el,

akkor olyannak is kell lennie aki kevesebbet,


így jön ki az átlag fogyasztás.

2022. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alulról fűt a szomszéd. Nekem is volt ilyen lakásom. Karácsonyra hazautaztam 2 hétre, mindent elzártam, 18 fok volt a lakásban amikor visszamentem.
2022. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Felül, alul, oldalt, mindenhol vannak szomszédok.

Amúgy ezt az FF-es besorolást sem értem, mert három szoba van, abból kettőben kicseréltettem az ablakokat, a bejárati ajtó még a régi, de előtte van egy üvegajtó, és az a rész nincs fűtve, a konyhában is ki lett csrélve az ablak, egyedül a kisszobában van még régi dupla ablak.

A gázcirkó 20 éves készülék, de minden évben kitisztíttatom.

2022. szept. 15. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!