Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos kazán vagy gázkazán?

Elektromos kazán vagy gázkazán?

Figyelt kérdés

A mai árakon nézve nem tudjuk eldönteni melyik legyen. Most csináltatjuk a fűtésrendszert, mert a régi típusú gáz kazánunk havi 500m³ gázt fogyasztott az előző években minden télen. A radiátorok is 30 évesek, ezt is cseréljük.


De nem segít nagyon senki a döntésben, így hátha tud valaki itt segíteni. Azt tudjuk, hogy a házba minimum 12kW-os kazán kell nekünk, ha az elektromost választjuk. Ha nem akkor kombi/cirkó gázkazánunk lesz. Padlófűtésben is gondolkodtunk,de most burkolatokra nincs keret és napelemre sem és hőszivattyúra sem a klímát meg nem bírjuk.


Köszönöm, ha segít valaki.



2022. szept. 28. 19:00
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Lassan 2 és fél éve vettük meg 30 milláért hitelre, mi sem gondoltuk, hogy ennyire gáz itt minden! A mostani árak egy hasonló kaliberű ház 50 millánál kezdődik sajnos, ami szintén nem felújított. Persze jobbak, mint a miénk. Játszottunk a gondolattal, de közben én gyed-en is vagyok. Felvettük a felújítási kölcsönt és most akarjuk helyre pofozni nagyjából. Ha eladjuk ilyen áron már szinte romokat árulnak. Ha nem lett volna ez a rezsis hadművelet semmi bajunk sem volna, de már abban sem vagyunk biztosak, hogy lesz egyáltalán majd gáz a jövőben vagy elzárják. Az áram biztosan megmarad, de úgy látszik a fűtésre fogunk keresni!
2022. szept. 29. 08:15
 22/46 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
A "klímabetegség" abból ered, hogy nem takarítják a klímát. Havonta egyszer át kell mosni a szűrőket otthon magadnak, és évente 1-2 alkalommal a szerelőnek az egész rendszert
2022. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Csak hasonló számokkal tudok segíteni, mi várható az új kazánnal.

A régi gázkazánunk (D-ég kombi) a leghidegebb hónapban 410 m3 gázt fogyasztott. Ez egy 114 m2-es szigeteletlen kádár volt műanyag ablakokkal, 21 fokos nappali és 19 fokos esti hőmérsékletre állítva.

Aztán lettek új radiátorok, Bosch 22 KW kondenzációs kazánnal, 200 literes indirekt tárolóval, majd 18 centis grafit EPS homlokzati és 30 centi kőzetgyapot födémszigeteléssel.

A tavalyi fogyasztás pontosan 1643 m3/év volt, nappali 22 és éjjeli 21 fokkal. Számításaim szerint mindent együttvéve 40% lett a megtakarítás.

Ha lejjebb csavarnánk a termosztátot, valószínűleg az 1400 m3/év is elérhető lenne. Viszont a tavalyi itt elég meleg tél volt.

Senki se tudja, melyik a legjobb megoldás. A H-osztály sorsa is bizonytalan, a földgázé is, a tűzifát is hónapokkal későbbre lehet rendelni.

Én egy dolgot csináltam még a cirkusz elején, vettem egy 8 KW-os samottos kályhát és 3 köb tölgyet, hogy legalább egy szobát ki lehessen fűteni, ha minden kötél szakad.

2022. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Szigetelés?


Az el nem használt energia a legolcsóbb!

2022. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Ezt másik kerdesre is irtam

1 m3 gáz "piaci" áron 742 ft.


Ha villanyal fűtesz akkor 71ft/kwh lesz a fűtesed!


10,5 a rendelet szerinti váltószám. Tehát 10,5 Kwh = 1 m3 gázzal. => 10,5x71 = 745,5ft


Azaz ha piaci áron veszed a gázt akkor is olcsóbb mint infrapanellal vagy hasonló elven működő eszközzel fűteni.



Felételezzük, hogy a 210kwh t elfogyasztja a háztartás.

2022. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Nincs szigetelés és a férjem nem is szeretne. Kádárkockánk van 50-es falakkal, így az ablakcsere a prioritás még idén,de a jövőben rábeszélem a kőzetgyapotos szigetelésre (a másikat nem preferáljuk, mert nem jók a tapasztalatok), amit szeretnénk az meg nem olcsó, viszont alá van pincézve az egész ház, de a belmagasság meg átlag feletti.


Most ment el a fűtésszerelő azt mondta, ha nem lesz a jövőben napelem, akkor ne áram legyen és a vizet is hagyjuk meg most bojleresen és akkor az áram piaci ár alatt marad a gáz meg reméljük nem lesz sokkal több. Aztán majd látjuk mire érdemes váltani, ha lesz több keretünk. De valamiért a padlófűtést "erőlteti".

2022. szept. 29. 10:05
 27/46 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem szigetelitek le a házat, akkor egész életetekben a rezsire kereshettek.

Nem is értem ezt a gondolkodást.

Kőzetgyapot akkor indokolt, ha vályogból van az épület.

Födémre terítsetek üveggyapotot, 20-30 százalék spórolás!

2022. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
A födémen van jó szigetelés! Kőzetgyapot van rajta. A homlokzaton nincs.
2022. szept. 29. 10:16
 29/46 A kérdező kommentje:
Összehasonlítási alapunk van a családdal. Nekik nem érte meg leszigetelni a homlokzatot (a külső falakat) és állítólag nem szellőzik miatta a ház megfelelően. Nem javasolták a házat szigetelni a vastag falak miatt. Vagy ha mégis, akkor a drágább verzióval.
2022. szept. 29. 10:19
 30/46 A kérdező kommentje:
Vagy üveggyapot van a födémen... keverem már a dolgokat. Bocsi
2022. szept. 29. 10:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!