Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 15 köbméter diktált gázfogyasz...

15 köbméter diktált gázfogyasztás miért kerül közel 11 ezer Ft-ba?

Figyelt kérdés

Lakossági, 20 köbméter/óra alatti fogyasztó, diktálás, 2022. augusztus 15-szeptember 15. közt.


Valaki tudott már ezekkel a xarháziakkal beszélni?


2022. szept. 29. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Olvass vissza a kérdések között, unom már leírni!

- A diktálósoknak napi idősáv van

- nem mindegy, hogy csak fűtés van bejelentve, vagy főzés és bojler is.

2022. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Mert azt számláznak ki, amit akarnak.

Nekem a jelleggörbe szerint 30 köböt lehetett volna diktálni piaci ár alatt (főzés-melegvíz-fűtés szerződéssel), de a neten terjedő jelleggörbe adatai nem érnek semmit. 24 köb felett már piaci árat számláztak.

A többség úgyse megy ezért panaszkodni, az online felületen nem válaszolnak, telefont nem veszik fel. A különbözetet elteszik leolvasás után, mert pénzt nem adnak vissza, csak beszámolják a negatív összeget a következő évi fogyasztásba.. de azt már nem piaci áron. Minden elcsalt köbméternyi gázzal 650 Ft körül keresnek, amit az is kifizet, aki bőven az éves 1723 köb alatt fogyasztott.

2022. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

#2

A válaszod haszontalan, a második fele meg kártékony nettó hülyeség!


“A különbözetet elteszik leolvasás után, mert pénzt nem adnak vissza, csak beszámolják a negatív összeget a következő évi fogyasztásba.. de azt már nem piaci áron. Minden elcsalt köbméternyi gázzal 650 Ft körül keresnek, amit az is kifizet, aki bőven az éves 1723 köb alatt fogyasztott.“


Ezt nem tudom honnan szeded és a rémhír terjesztésen kívül mi a célod vele? … mivel még nem telt el egy fogyasztási év az új rendszerből.

Nálunk még mindenki visszakapta a túlfizetését, kivéve, ha úgy rendelkezett, hogy beszámítást kér.

2022. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 akkor ne írd le!

milyen napi idősávról beszélsz? appal bediktáltam, kiszámlázták, kifizettem. most egész nap csörgetem a callcentert, gcire unom.


#3 ha egy év múlva visszafizetik, akkor 15-20%-nak mondott, valójában 30% feletti infláció idején miért én finanszírozzam őket?

2022. szept. 29. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Ma adott ki 1 közleményt MVM.

Talán vissza kereshető Start oldalon.

Rengeteg az ilyen kérdés,ezért részletesen elmagyarázták itt.

Ez főleg a diktálósokat érinti.

A kedvezményes gáz csak a fűtés idényre vonatkozik.Okt 1-márc 31 ig.

Az augusztusi fogyasztást piaci áron számolták el.

A végén azt írták,érdemes a szolgáltatót felkeresni,és valamit tudnak korrigálni. Átalánynál szinte azonosak a havi dijak,mert nem tudják mekkora valós fogyasztás .

2022. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

5.

Hol az a közlemény?

Össze-vissza számláznak. Nekem pl hogyan lehet, hogy aug-ra 30 m3-re diktálósként egyetlen molekulát sem kellett piaci áron fizetnem, mikor 15 a limit?

2022. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A Kormány 259/2022. (VII. 21.) Korm. rendelete

egyes egyetemes szolgáltatási árszabások meghatározásáról



...


5. § (1) 2022. augusztus 1-jétől a lakossági fogyasztó az egyetemes szolgáltatótól 1729 m3 /év/mérési pont (felhasználási hely), azaz 59 132 MJ/év/mérési pont (felhasználási hely) mértékig a) a földgázpiaci egyetemes szolgáltatáshoz kapcsolódó értékesítési árak megállapításáról és alkalmazásáról szóló miniszteri rendelet szerinti I. árkategóriában a „<20 m3/h gázmérővel rendelkező lakossági felhasználók,kivéve fogyasztói közösségek” vásárlói körre meghatározott áron,

...

jogosult földgázt vételezni.


20 m3/óra alatt I. kategória (a régi, a rezsicsökis, a 100-Ft-os) és kész. Minden más a szolgáltató kavarása, ami nem felel meg a kormányrendeletnek. Semmi fűtési idény, meg egyéb fasság. Ennyit jogosult vagyok vételezni olcsón, majd szóljanak, ha kifogyott! BDSKRVAANYJUKAT!

2022. szept. 29. 20:38
 8/13 anonim ***** válasza:

7.

Már vakon is látszik, hogy rosszat tettél be, mert nem m3-re megy a dolog, hanem MJ-ra (65 ezer valamennyi), szóval módosult, ki tudja még mi más is.

Abban igazad van, hogy BDSKRVAANYJUKAT, mivel a gáz nem tudja, mit fűt, tehát neki teljesen mindegy, szóval ne pofázzanak már bele, hogy mire használjuk és az alapján alkalmazzanak más limiteket, meg árszabásokat.

2022. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2022. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9.

Ez egyáltalán nem ad választ egy csomó kérdésre. Vagyis leginkább semmire sem.

- Akármennyire le vannak most terhelve, az első számlázások előtt még nem voltak, 1 db ember sem volt az egész vállalatnál, aki mindezt 1 óra alatt leírta volna, előre?

- Aztán: ha egyszer év végén minden MJ a kedvezményesbe fog esni, ha limit alatt marad, (bármire is használtam fel évközben!), akkor mi a francnak kell a haviban piaci áron számolni mégis, ha nem arra ment el szerintük, ami meg volt adva 20 éve.

- Egyáltalán minek az új viszonyok tükrében ezzel az egész hülyeséggel görcsölni, hogy mit melegít az a gáz?? Ők maguk írták, hogy semmi jelentősége a végelszámolásnál.

- Miért nincsenek még mindig sehol ezek az eltérő felhasználási módú jelleggörbék sehol (tehát pl ahol aug nem 15 m3 kedvezményesen, hanem 0 m3 , mert csak fűtésre jelentkezett be a delikvens), miért még mindig csak az az 1 db kering?

- Miért nincs jogunk előzetesen megismerni egy szolgáltatás pontos árát? Bezzeg, ha a Tecsóban egy szaros sportszelet ára nincs feltüntetve a polcon, akkor szénné büntetik a céget, mert hogy nem adta meg előzetesen.

2022. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!