Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen megoldásokat javasoltok...

Milyen megoldásokat javasoltok fűtési megoldásnak erre az átmeneti időszakra panelba?

Figyelt kérdés

Az egész országban már talán egyedül nálunk nincs fűtés... És meg is hűltem sajnos. De a napokban be fogják kapcsolni.


Na szeretném ha ez jövőre nem fordulna elő, ha ugyanúgy hetekkel később kapcsolják be...

Hősugárzó próbáltam, de sajnos csak a villanyszámlát növeli. Gondoltam plafonra szerelt fűtési megoldásra. Fontos, hogy könnyen telepíthető legyen, mert ez albérlet, szóval másik lakásban is jó lenne használni, telepíteni.

Köszönöm, ha tudtok valami jót mondani.



2022. okt. 1. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Klíma felszerelésére ha van lehetőség, akkor az a leggazdaságosabb, bár őszintén szólva nem tudom, hogy panelnál engedélyezett-e.

Amit még hallottam most ismerősöktől, az a paraffin kályha, elvileg viszonylag olcsón üzemeltethető, de időnként kell szellőztetni keletkező gázok miatt.

2022. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol van még a fűtési szezon, meg a hideg?

Ha csak nem olyan rosszak a nyílászárók az albidban, akkor 20 fok még este is volt nálunk, szigetelés nélküli panelban.

Okt 15.én kapcsolják csak be a távhőt vagy ha tényleg hideg van egymás után két nap 10 fok.

Amúgy olajradiátorral fűtöttünk anno egy szobát, mert a radiátor eresztett így ink elzártuk. Az se a legjobb, de több mint a semmi, megfagyni nem lehet mellette.

Illetve vannak ilyen termo párnák/pokrócok, ami konektorba dugva állítható hőt adnak le és nagyon jól melegít, talán még az a legolcsóbb.

2022. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ezek az infra elemek a plafonra? Ezek kikapcsolnak ha elérték azt a hőfokot amit beállítottak neki?
2022. okt. 1. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Én olajradiátort használok.
2022. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs fűtés még. Bekapcsoljuk a klímát pár percre baba fürdetés előtt, illetve a babaszobában megy egy hőfok szabályzós picike olajradiátor, ami tart neki éjszaka 20-21 fokot. Nyilván érezhető a villamos fogyasztásban, de közelsem megfizethetetlen.

Gyakorlatilag, ha elektromos fűtésben gondolkozol, akkor a modernebb cuccok közül szinte mindegy melyiket választod. Az újabbak általában már mind hőfok szabályzósok.

2022. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Noti75 válasza:
100%

Szia!


Infra elemek a plafonra...

A többségükben nincs "hőkapcsoló", hogy lekapcsoljon amikor elég meleg van már. Persze megoldható egy termosztát beiktatásával. A drágábbakban mondjuk lehet beépítve is ilyen.

Viszont marha drágák. Ne tévesszen meg esetleg az, hogy egy 700w-ost kapsz X ezer forintért, mert azt felteszed a plafonra, eszi az áramot, de kB ugyanaz a hideg van a lakásban, mint volt. Egymagában tényleg semmit nem ér.

Az, hogy egy ilyen Infra rendszert kiépíts egy lakásban és tényleg hatása is legyen, több százezres beruházás. És akkor azt még nem is számoltam, hogy ha esetleg hálózatbővítés is kell, mert nincs elég amper hozzá. Nagy kérdés, hogy érdemes-e ekkora beruházásba belevágni, pláne, hogy csak átmenetileg használnád, néhány nap kifűtésére.

Ráadásul az üzemeltetése sem olcsó.

Például egy 20nm-es helyiségbe kell kB 1600w panel, hogy valóban fűts is vele. (a leírtak alapján nem lehet túl jó a szigetelés ott) Ez 100-150ezer Ft kapásból és akkor még nem is a prémium kategóriáról beszélünk, csak az átlagos, "használhatóról". Kell még mellé egy termosztát, egy villanyszerelő aki telepíti, gyorsan ott vagyunk a 150-200ezernél és ez még csak akkor egy helység. Mellé jön még a drága üzemeltetés.

Meggondolandó, hogy megéri-e, pláne, hogy azt írod, csak pár napra kéne. Szerintem ilyen esetben a legrosszabb megoldás.


Ilyen "pár napos" átmeneti időszakra inkább az olajradiátort ajánlanám. Sokkal olcsóbb a megvásárlása, ráadásul valóban mobil, hiszen kihúzod a konnektorból és viszed a másik szobába. Hatásos is, édesanyámnál van ilyen, ő is alkalmi "temperálásra" használja. Ha netán egyszer-egyszer kell valamelyik szobában pár fokot emelni, arra tökéletes.

Nyilván ezt sem olcsó üzemeltetni, így valóban csak ilyen alkalmi használatra javaslom (kB ugyanannyi a fogyasztása, mint az infrapanelé), mert ha valaki egy egész télen ezekkel fűtené a lakását, annak a gatyája is rámenne, de ilyen alkalmi ráfűtésekhez tökéletes. Ha csak pár napig használod 1-1 helységben és pláne nem is a nagy hidegekben, akkor nem vészes a fogyasztás sem.


Nekünk egyébként egy gagyi "teszkós", ventilátoros cuccunk van ilyesmire. Volt vagy 3000 ft. 😁 2000w-os és egy 15-20nm-es helység felmelegítésére tökéletesen alkalmas. Ráadásul pár perc alatt tud pár fokot növelni egy ekkora helység hőmérsékletén.

Mi átmeneti időszakban használtuk néha egy-egy hűvösebb estén, hogy ne kelljen az egész házat felfűteni feleslegesen.

Fürdés előtt betettük a fürdőszobába 5-10 percre, majd amíg a gyerek fürdött, áttettük a szobályába. Erre tökéletes megoldás ez is. Nyilván a fogyasztása miatt ilyenekkel se kéne heteken-hónapokon keresztül lakâst fűteni... Persze lehetne arra is használni, mert felfűtenék csak több darab kellene hozzá, viszont azt a villanyszámlát nem szívesen fizetném ki. 😁

Ezek kimondottan csak ilyen alkalmi megoldásnak jók, úgy nem vészes az üzemeltetési költség sem.

2022. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Írtam 2 lehetőséget, erre 4-en is lepontoznak, valószínű mert a szellemi fogyatékukból adódóan nem értik ennek a weboldalnak a lényegét. Sajnos ez megy rengeteg kérdésnél, akár építkezésről, vagy hőszivattyúkról, esetleg kertészkedésről van szó, miközben tényleg csak a személyes tapasztalatomat írom meg. Ezennel befejezem a válaszolgatást gyk-n és sok sikert a fűtési szezonhoz.
2022. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pulóver, mackónadrág, egyszerűen telepíthető bármelyik lakásba.

Nehogy már 20 fokban megfagyj.

2022. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 johny85 ***** válasza:
39%

infa panelt most vettem 35.000ft-ért farra szerelhető 0.6x1m annyi felületet főt fel ,kell hozzá egy konektor meg 1 szög.450wfogyast de 5x annyit ad le,elméletileg 2000w hőt.1kw=23ft 450w=11ft/h .30m2 szobát fűt fel.Még nem teszteltem.

[link]


[link]

2022. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9: legalább ne írnál fasságokat.

A 450W-ot fogyasztó infrapanel pontosan 450W hőt ad le.

2022. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!