Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Most akkor ez lesz a jövőben...

Most akkor ez lesz a jövőben az "egyetemes" szolgáltatók legújabb trükkje? Hogy NEM SZOLGÁLTATNAK? E-ON területre én már emailt is kaptam, elműre még nem küldtek. Másnál mi a helyzet?

Figyelt kérdés

[link]


Értem én, hogy rezsistop, meg fogyasztóvédelem, de az érem másik oldalával mihez tudnak kezdeni a politikusok?


Ha átlag havi 720 órából nem lesz ezentúl csak 650 órában áram / víz / egyéb szolgáltatás...


Visszajönnek a Kádári idők?

Hétfőn nem lesz TV meg rádió adás?

Vagy mint Csaucseszkuéknál Romániába, hogy este 9 kor lekapcsolják az áramot, aztán majd reggel 5 kor újra be?


Hova tartunk?



2022. okt. 2. 18:49
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

Mindenki átáll elektromos fűtésre, fejleszteni kell a hálózatot, hogy bírja.


Poén kábelt kötni nagyfeszültség alatt, de van olyan rész amit egyszerűen nem lehet áramszünet nélkül

2022. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Óóóóó b....meg! Gondoltam, hogy ebből pánik lesz, meg a komolytalan "hír"portálok még gerjesztik is majd a pánikot.

Az van, amit előttem írtak. Boldog-boldogtalan vagy H tarifa vagy napelem aztán ha van napelem fűtsünk villannyal, de ha van napelem kössünk rá mindent a villanyra, azt is, ami előtte gázos volt. Várható volt, hogy a hálózatot fejleszteni kell majd ennek okán. Ez még nem az összes, ehhez hozzájön az is, akinek két helyrajziszámon van a telke, egytől egyig mind kér még egy mérési helyet a másik helyrajziszámra, így trükközik! Nem az a kérdés, hogy a politikusok mit tudnak ezzel kezdeni, mert k...ra nem az van, hogy ez szabotázs! Az a kérdés, hogy győzik-e a srácok (a szolgáltatók dolgozói), mert nincsenek túlzottan sokan.

2022. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nemaRendőrség ***** válasza:
29%

Az országban van talán 5 ember akinek van tanúsítványa hogy 10000V felett szerelhet (egyik a főnököm), abból 2 pályaelhagyó.

Tehát vagy az a 3 ember fejleszti fel a hálózatot az országban menet közben, vagy lesz pár áramszünet.

2022. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért a hálózat karbantartása nem ritka, eddig is volt minden évben 1-2 nap, amikor nem volt áram. Szokták előre jelezni.

Tavaly nálunk - télvíz idején - ez 4 napra sikeredett nekik, hát nem mondom, hogy nem volt szívás, de túl lehetett élni.

2022. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mit gondoljak eléggé elbizonytalanít engem is az egész. A H tarifa bevezettetésére mivelhogy külön mérőről megy csak legalább egy évet mondtak még nyáron az ügyfélszolgálaton.

Mert vagy ötször felmérnek, felülvizsgálnak, meg egy tonna papír van amit ki kell tölteni és mindenre három négyhetes ügyintézési idő....


Már érdeklődtem ezügyben mivel én is klímával fűtök, aztán nem mindegy az ára, de rájöttem, hogy nem biztos, hogy megéri a vesződtséget, mert ha új fogyasztó kerülne be más paraméterekkel a H tarifára egy bővítés vagy eszközcsere miatt mert pl tönkrement az előző akkor az engedélyezett áramkörbe akkor kb kezdődik elölről az egész hercehurca, és arra az időszakra szüneteltethetik a szolgáltatást...

2022. okt. 4. 09:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség!

Alaphelyzetben 2 hetes az ügyintézési idő, 2x2 hét, azaz 1 hónap az átfutási idő, most némileg több, mert megnövekedett az igény, sok a bővítés, az új bekötés stb. Két hetük van arra, hogy az igényleadást elfogadják és 2 hetük van a bekötésre.

Mérőóraszekrény beépül, igény lead, onnantól számítva kb. 1 hónap, nem 1 év!

Nem mérnek föl és nem vizsgálnak felül semmit sem ötször, sőt egyszer sem! A reg.szerelő dolga felmérni, hol lehet rákötni a hálózatra és ezt alapul véve lemérni hány méter légvezeték/földkábel szükséges, és ezzel együtt adja le az igényt, jelzi hány méter vezeték/kábel szükséges. Lakásban más a helyzet, ott a felszálló fővezetéket kell tudnia jól felmérni, hogy arra beadható-e az igény. A tonna papír meg 3 A4-es oldal, amit ki kell töltsél és a reg.szerelő nyomja az orrod elé. Adsz neki egy meghatalmazást és eljárhat a nevedben, mindent Ő intéz, az igényleadást, a plombaleadást (ha szükséges bontani).

A felszerelt eszközök papírjait valóban csatolni kell az igényleadáskor, csere esetén meg valóban az új eszköz, amennyiben lényegesen többet fogyaszt, abban az esetben szükséges ezt a szolgáltatóval közölni, szóval nem eszközcserét kell közölni, hanem a fogyasztás jelentős megnövekedését! De adott helyiségben ha cserélsz, akkor oda nyilván nem teszel fel utána sem nagyobbat, hisz ugyanarra a légköbmennyiségre, nyilván ugyanakkora ill. az idő előrehaladtával feltételezhető, hogy még kisebb felvett(!) teljesítményű berendezés szükséges. Ha bővítenél, akkor igen, akkor ezt jelezni kell.

2022. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Két hetük van arra, hogy az igényleadást elfogadják és 2 hetük van a bekötésre.


Ez hol van? Én fővárosi vagyok, itt a bekötést megelőzi műszaki tervezés helyszíni felülmérés és felülvizsgálat a szolgáltatótól, meg függetlentől is a H tarifás áramkörbe beüzemelésre szánt készülékeket illetően, szerelési munkálatok, átadás átvétel, újabb felülvizsgálat stb.

Ezeknél mind időpontfoglalás kell (átlag két három hét).


4 hét alatt H tarifás mérő? Kész csoda lenne...

2022. okt. 4. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaaa, hát ez így már más, én hibáztam, én nem kérdeztem azonnal, hogy hol. Két külön világban élünk! :)

Ez mindenhol máshol így van, leszámítva nagyvárosok lakótömbjeit. A főváros az meg egy külön világ, de azt azért tegyük helyre, hogy az ország lakosságnak az csupán az 1/5-e!!! :)

Lakosságnak meg bőven több mint a fele családiházas környezetben lakik, ahol a történet másik fele is érvényesül, hogy semmi egyéb nem kell, mint mérésihely korszerűsítése, ha szükséges a méretlen betáplálás korszerűsítése, igény leadása, készülékek igazolása. Előfordul, hogy az utcában alkalmatlan a bővítésre a hálózat, de nem sűrűn fordul elő.

Hogy a fővárosban milyen eszement dolgok vannak, azt nem tudom, 2 millióan vagytok (félre ne értsd!) de szó szerint egymás hegyén-hátán, szóval lehet másképp mennek a dolgok, azt sem tartom kizártnak, hogy kvázi direkt van hátráltatva, hogy győzzék a melót.

Fővárosban nem ritka eset az, hogy nem csak a felszálló vezeték, de némi túlzással a lakótömb betáplálása is utoljára akkor volt elégséges, mikor még mindenkinél 3-4 lámpa és egy néprádió volt A fogyasztó. Nagyvárosokban is elvétve vannak ilyen lakótömbök, de hát a nagyszámok törvénye szerint ez nyilván inkább a fővárosban gyakoribb.

2022. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem kizárt, mivel sok esetben már a szerelés időzítése is közlekedési káoszhoz vezetne...
2022. okt. 4. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!