Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért kerül ennyibe a fa? 5...

Miért kerül ennyibe a fa? 5 hónappal ezelőtt még csak 4200 forint volt egy mázsa akác fa, most 5800-6000 forint, miért emelték megy ennyire az árát? Ismét az undorító kizsákmányolás? Hatóságiáras tűzifa meg feliratkozva majd csak januárba lesz!!

Figyelt kérdés
2022. okt. 8. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Inflácio plusz kereslet növekedés. Barlangban éltél eddig vagy, mi?
2022. okt. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Megint azok sírnak akik annyira gazdagok, hogy vizes fával tüzelnek?
2022. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Infláció? És a sok környékbeli fatelepnek milyen inflációja van? Megnövekedett az üzemanyag költség? Tudja mindenki hogy napi 4-5x járnak tankolni más más kútra nem céges autóval azt szívják ki a gázolajat a gépekbe, szóval hatóságiáras üzemanyaggal működnek, nyílt titok. Keresletnövekedés? igen az van, és akkor egyből rá kell bakkerolni 1800-2000 ezer forintot? Ez nettó aljasság! Tudják hogy az emberek inkább zsíros kenyeren fognak élni minthogy megfagyjanak és ezt jól ki is használják....hogy nem szakad rád az ég.
2022. okt. 8. 08:43
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es, milyen vizes fa? igazán hogy jó kis száraz akácfát hoztak, igaz hogy 36 ezer forinttal drágábban.
2022. okt. 8. 08:44
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
A vizes fa nem azt jelenti hogy csöpög belőle a víz, hanem hogy friss, idén kivágott fa, sok a nedvesség benne. Ahhoz hogy megkapd a fa teljes fűtőértékét, 2 évig tető alatt szárítani kell. Duplájára fog nőni a fűtőértéke.
2022. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ja és pont ezért fát mindig m³-ben mérünk, a mázsa nem jelent semmit hiszen ahogy szárad egyre könnyebb lesz.
2022. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát ezen a benzin leszívásos sztorin olyan jót nevettem 🤣

Amugy mindig a keresletnövekedés okozza az ár növekedést is nem csak a fának az árát az ingatlan stb is 1 ha nem növelik az árát pánikszerűen túlvásárolják magukat az idióták 2 nem csak a benzinek ment fel az ára aki tavaly elment neki 1000 ért fuvarozni most csak 2 ért fog .. mert neki is meg kell élni. 3 azért nem hülye ha eladhatja drágábban persze hogy úgy fogja te eladnád a házad 5 millióért ha 15 öt ér?

2022. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nemaRendőrség ***** válasza:
60%

Miért drágul valami mert növekszik a kereslet?

Azért mert több idő, pénz és energia előállítani a több terméket.

Több fát kell kivágni, többször kell fordulni a kocsival, tovább megy a fűrész stb stb.


Persze ettől nem drágább az eddig kivágott fa, de azt nem nagyon tehetik meg, hogy tavalyi eladásig x forint, utána 2x. Helyette, egységesen 1.2x


Illetve a kereslet kínálat elve is működik. Ha megnő a kereslet és a kínálat ugyanakkora marad akkor buta lenne nem kihasználni

2022. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem én nem vagyok gazdag a 150 ezres nyugdíjammal, de ezt még én is felfogom és a tények tükrében (háború, gázár, infláció) nem is csodálkozom.

Valójában még többre is számítottam és ez most nem azt jelenti, hogy örülök neki!

Szerencsés vagy, ha tudsz akáchoz jutni, felénk még hírből sincs.

2022. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

Mezőgazdász ismerős mondta, hogy nem képesek megtankolni a traktort. Trükközni személygépjárművekkel is pénz és idő.

Részletkérdés, kínálat maradt ugyanannyi, kereslet megnőtt. Plusz az infláció, mindenki pénzből él.

2022. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!