Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az emberek miért nem rugalmasa...

Az emberek miért nem rugalmasak az otthonukkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Berobbantak ugye a rezsiárak és ez már csak rosszabb lesz. Láttam egy műsort. Csupa olyan nyugdíjast mutattak be, akik egyedül vagy ketten élnek 200+ nm-es, korszerűtlen, szigeteletlen házakban. És panaszkodnak, hogy a rezsijükre nem futja a nyugdíjukból.


Az egyikükben se merült fel, hogy luxus 2 főnek 200+ nm-en élni. Úgyhogy ésszerű lenne eladni és venne helyette egy 60-80 nm-est, ahol kényelmesen elférnek és a rezsije is nagyságrendekkel kedvezőbb...


2022. okt. 13. 13:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ez nem életszerű, hogy valaki egyedül él 200+nm-en

Ha igen, akkor annak oka van.

2022. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokszor kisebb településen laknak, ahol - főleg most szigeteletlenül - nem kapsz annyit egy házért, amennyiből városban lakást tudsz venni. De még a városokon belül is nagyon leesett a régi házak ára, és felment a kisebb lakásoké.
2022. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%
Egy nyugdíjas nem fog elköltözni egy olyan házból, ahogy 40-50 évet leélt. De nekik nemcsak a fűtés a probléma, hanem minden mást is nehéz kifizetni.
2022. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezek a nagy, szigeteletlen házak kb eladhatatlanok. Vagy max babért tudnák eladni. Mindeközben most a kicsi, szigetelt ingatlanok ára megy felfele. Nem tudnának mit venni helyette.


2. Több évtizede laknak ott, egy élet munkája van benne.

2022. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!

Ha jövőre kiszáll a kormány a rezsitámogatásból és a 20szorosa lesz a gáz ára a mostaninak, akkor te hová költözöl a 20 m2-es lyukból ahol élsz most??

Max az utcára.

2022. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
58%

Én se értem.

De elterjedt ez a mentalitás az élet sok területén az emberek széles köreiben. Pl. eleve nincs megtakarítása az emberek 70%-ának.

Mért nincs?

Kisebbségben vannak azok az emberek, akik életrevalók, tapraesettek, vállalkozóbbak, aktívabbak.

Vannak, akiken úgy se tudsz segíteni, ha betolod a szájukba az ételt.

2022. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
72%

2: Nálunk, Pest belvárosában is van ilyen pedig, és ez nem újkeletű.

Nagyon szűkölködnek 84 000 Ft-ból, de 120 nm-nél nagyobb lakásban laknak, aminek a rezsije min. 40-45 000 Ft, közös költséget nem lehet emelni miattuk, mert éhenhalnának.

2022. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%
Öreg fát nehéz átültetni.
2022. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
90%

#6

Nekem pl van megtakarításom, de hiába gyűjtögetek hozzá, kvázi hónapról hónapra egyre kevesebbet ér. :D sokra megyek vele

2022. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%

Mit nem lehet azon megérteni, hogy egy szar nyugdíjból nem lehet ugrálni?!

A nyugdíjasok nem tudnak magasabb összeget kizsarolni a kormányból! Vagy láttál már nyugdíjasokat tüntetni, mint pl. a tanárokat, a szemeteseket vagy a taxisokat?!

2022. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!