Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az emberek miért nem rugalmasa...

Az emberek miért nem rugalmasak az otthonukkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Berobbantak ugye a rezsiárak és ez már csak rosszabb lesz. Láttam egy műsort. Csupa olyan nyugdíjast mutattak be, akik egyedül vagy ketten élnek 200+ nm-es, korszerűtlen, szigeteletlen házakban. És panaszkodnak, hogy a rezsijükre nem futja a nyugdíjukból.


Az egyikükben se merült fel, hogy luxus 2 főnek 200+ nm-en élni. Úgyhogy ésszerű lenne eladni és venne helyette egy 60-80 nm-est, ahol kényelmesen elférnek és a rezsije is nagyságrendekkel kedvezőbb...


2022. okt. 13. 13:44
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
73%

Idén úgy tapasztaltam a legbiztosabb befektetés ha nem forintban tartod megtakarításod. Hanem Svájci frankban, Kínai Juanba stb. ezek nem inogtak meg az utóbbi években.


Valószínűleg azért építettek 200 m2-es házat mert abban a korban megtehették, meg valószínűleg volt 2-3 gyerekük. Mint ahogy most is építenek ekkorákat, már persze aki megteheti. Nekem csak 95 m2-esre futotta 25 év hitellel.


Bár ezt a ragaszkodást nem értettem sosem. Van sok gyerek, meg nagy ház stb. Gyerekek kirepülnek ők meg mini golfoznak a hatalmas házban ketten. Végül egyedül maradnak, és nyafognak hogy nem tudják fenntartani. Anyámék ugyan így vannak 175 m2-es emeletes ház, és ketten laknak benne. Egyszerűen nem bírjuk rábeszélni költözzenek egy kissebbe. Mindezt azért, mert egy élet munkája van benne, meg ünnepekkor évi 2x ott alszik a család. Bár ők abban a helyzetben vannak hogy ha építenének egy 2 szobás házat 65-80 m2 közöttit akkor még maradna is nekik bőven tartalékuk. Kb tudnának még venni 50% önerővel egy panelt is amit ki tudnának adni albérletbe stb. Most megtehetik mert korszerű a ház, de 20-30 év múlva már elavult lesz és úgy járnak mint akik panaszkodnak.

2022. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
29%

30: Te ignorálod azt a tényt, hogy senkinek nem lesz a semmiből 50 milliója kivéve a lottónyerteseket (akiknek legtöbbje meg elveri és eladósodik és lejjebb kerül, mint a nyerés előtt volt).

Mindenki évtizedek alatt építi fel.


A vésztartalék se csak úgy magától lesz.

Azt is te hozod létre tettekkel.

Az emberek 30%-a létrehozza (ugyanannyi jövedelemből), 70%-a nem.

Ezek az emberek tettein múlnak, semmi máson.

Emberek megélnek havi 40 000 Ft-okból is, mert nincs más lehetőségük.

Tehát akkor akinek van havi 80 000, az is meg tudja tenn, hogy 40-ból él, 40-et eltesz.

1 év múlva tehát van 480 000 Ft-ja, amiből vagy 1 évig élhet még munkába járás nélkül, vagy befektethet.


Most pl. jó befektetés WC-papírt, szappant, konzervet venni, mert hetente 20%-ot emelkedik az ára.

Én pl. vettem 300 szappant, szerintem jó befektetés, mert jövő héttől drágább lesz, mint a múlt héten volt, 2 hónap múlva kétszer annyi lesz, mint a múlt héten volt. És akkor nekem még mindig az októberi áron (110 Ft) lesz szappanom. Sőt, még 2024-ben is a most októberi áron lesz szappanom, pedig akkor már 450 Ft lesz egy.

2022. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
31%

30: "amit nem köthet le az ember"

Csupa olyan példát hoztam, amivel nem kötöd le a pénzt.

Egy lakással lekötöd, de egy érmével és nemesfémmel nem.

Bármelyik órában el tudod adni.

2022. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Birom az ilyen kérdéseket. Miert nem változtat egy idős? Mintha ez így menne. Falun egy korszerűtlen 200m2 es ház eladhatatlan. És itt vége is a történetnek.
2022. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
77%

Van itt a kérdezőhöz hasonló pár agyatlan akik azt hiszik, hogy náluk van a bölcsek köve...

...miközben csak a fejükre eshetett...

2022. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

#32

Több ismerősömnek is lett egyik napról a másikra több tízmillája. Örökség, biztosítási pénz, stb. Nem tudom, mi ezen olyan hihetetlen.


#33

Jaja, ha csőtörés van akkor szaladok érméket meg nemesfémet eladni, simán. 🤡

2022. okt. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!