Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Konvektor 24 °C-ra fűt,...

Konvektor 24 °C-ra fűt, (4-es)... Miután lekapcsolt, 20 °C-on kapcsol be újra? Hányasra kell beállítani? Illetve a 4=23 °C az elérendő vagy a minimum hőmérsékletet jelenti (amikor magától fölkapcsol)? Aki tud segíteni, szívesen veszem...

Figyelt kérdés
Az 1=13 °C 2=17 °C 3=20 °C 4=23 °C 5=26 °C 6=30 °C 7=33 °C értékek mire vonatkoznak? Elérendő vagy minimum hőmérséklet?

2022. okt. 16. 20:33
 1/10 A kérdező kommentje:

GF 30.11K F készülékről lenne szó.


Tudom, a hőfokszabályzóról a 100 forintos nagyságú lapot levenni és a kis csavart letekerni, ami fogja a műanyag kupakot, de itt elakadtam. Hogyan tovább?

2022. okt. 16. 20:51
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Online biztosan meg lehet nézni a kezelési útmutatót, csak a készülék típusát, márkáját kell tudni hozzá.
2022. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Agyonbonyolítod a kérdést!

Mindig gázkonvektoros lakásban éltem (most is), és ha fáztam, feljebb kapcsoltam, ha melegem volt, (meg ha elmentem otthonról ill. este lefeküdtem), akkor meg lejjebb. Sose foglalkoztam azzal, amikről írsz.

2022. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha egyszerűbben hangzik: hogyan van az, hogy egyik konvektorunk 4-esen állandó 24 fokot tart, a másik meg fölfűt 24 fokra, és csak 20-on kapcsol újra be?
2022. okt. 16. 22:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Amelyik 24 fokot stabilan tart, most (október közepe) is gyakran bekapcsol, ha alig csökkent a szoba hőmérséklete, a másik viszont igencsak sokáig várakozik (amíg 20 fok körülire nem csökken a környezet hőmérséklete), van, hogy két óra is eltelik két bekapcsolás között.
2022. okt. 16. 22:53
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Két óra alatt lehűl az a szoba 24 fokról 20-ra?

Nálunk 4-6 óra alatt csökken egy fokkal a hőmérséklet. Nem ilyenkor, hanem télen. Ilyenkor állandó.

Hetek óta folyamatosan csak az őrláng ég a gázkonvektorunkban, és csak a besütő Nap, meg a külső hőmérséklet változása változtatja 1-2 fokkal a hőmérsékletet. Így van 21-22 fok nálunk, ill. ilyen napsütéses napokon déltájban 23 fokra is fölmegy.


Visszatérve a kérdésre, elképzelhető, hogy a hőmérséklet-szabályozója nem egyforma a kettőnek. De ha ilyen gyorsan hűlnek a szobák, akkor a beáramló hideg is megkavarhatja a dolgokat.

2022. okt. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Napközben (10-15 óra között) ilyen kellemes időben nem is hűl annyira gyorsan a szoba... Csak érdekelne, hogy önmagában a hőfokszabályzó kupak áthelyezésével (24 °C-nál jelzi a kattanás, hogy takarékra kapcsol a főégő) módosul-e, hogy hány fokot fog utána tartani a szoba: esetünkben nem 20, hanem 23 °C-t. (A levétel után úgy rakom vissza, hogy 4. fokozatnál legyen a kikapcsolás. (Jelenleg 4-esen van a bekapcsolás, tehát, amikor elcsavarom a tekerőt, itt kapcsol be a főégő.)
2022. okt. 16. 23:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs, ha hülyének tűnök, csak érdeklődöm, szerelő szerint felkapcsol, lekapcsol (ezt értem, a termosztát érzékeli, mikor kell fűteni és mikor pihenni), és fűt (persze telefonon mondta el, gyorsan szabadulni akart), tehát távgyógyítva annyit közölt, hogy működik. Csak régebben egy kicsit magasabb fokon temperáltak a készülékek.
2022. okt. 16. 23:55
 9/10 A kérdező kommentje:
Magyarán ha azt akarom, hogy tartsa a 24°C-t, úgy tegyem vissza a ricnire a fekete hőfokszabályzón a lekapcsolás (az óramutató szerinti tekerés) a 4-esen legyen? A bekapcsolás így az 5-ös köré kerül, de így jó lesz?
2022. okt. 17. 01:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme van annak amit csinálsz? Elhiszem, hogy a gázos letette

Van egy toleranciája +- és annyit tud kapcsolni. Nem itt fel, ott lefog kapcsolni.

Ha toleranciája elment, túl nagy intervallumba kapcsol, vagyis csere-bere ha zavar.


Mondjuk 0,5 fok pontossággal kapcsol ki be. Nem itt fel ott le.így 20,5 és 19,5 fok között tudja tartani a hőfokot. Ha ettől nagyon eltér,és zavar, akkor csere.


Tehát nem 4 nél be 5 nél ki, hanem van egy gyári pontossága.

2022. okt. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!