Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan jöhet az áram lekapcsol...

Honnan jöhet az áram lekapcsolt biztosíték esetén?

Figyelt kérdés

Örököltünk egy két emeletes házat, amiben összetaknyolták a villanyt és olyan problémánk van, hogy ha az összes biztosítékot lenyomjuk, a középső szint több helyiségében is marad áram. Egyszerűen nem értjük hova lehetnek kötve ezek, honnan jön az áram.


Már két villanyszerelő is járt itt megnézni. Az első korrekt volt, mert közölte, hogy nem számított erre és csak a kiszállást kérte el (nem tudta megoldani néhány órán belül és mennie kellett máshová), a második pedig szétvágta mindenhol a tapétákat (a dobozok be vannak tapétázva), méregetett mindenfelé, húzkodta a kábeleket, ordítva anyázott mindenfelé, hogy még az utca is hallja, majd 6 órányi munka után közölte, hogy ezt nem vállalja el és kiszámlázott a semmiért 60000 Ft.-ot felmérés címszóval, a lakást meg itt hagyta undorító állapotban, hogy még a vezetékeket sem tömködte rendesen vissza a falba.


Ezek miatt szeretnék én magam utánajárni, hogy honnan jöhet az áram, de nem tudom hogyan kellene nekilátni a hibakeresésnek. Ha a dobozoknál elkezdem széthúzgálni a kábeleket és ilyen módon visszakövetni a forrást, akkor rálelhetek? Vagy ez így hülyeség lenne? Természetesen megjegyezném mi hova volt kötve és wagoval összekötném őket újra, tehát magába a rendszerbe nem nyúlnék bele, csak az áramforrást adó vezetéket szeretném megtalálni.



2021. nov. 11. 16:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
44%

A biztosító kiolvad, cserélni kell, a kismegszakító leold..

Nem egyértelmű amit írsz..

Csapd le a kismegszakítót az óránál, ami plombálva van.

Hol van akkor villany?

2021. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Ilyet még nem hallottam, de az alábbiakat tedd meg:


Egyesével kapcsold le a kismegszakítókat.

Közben nézd meg, hol nincs áram, és írd fel. (Pl. bal első kismegszakító, nincs áram x helyeken. Második, stb.)

Amikor mind megvan, tudod melyik helyiségekben van áram, és azt, melyik kismegszakítóhoz tartozik. Azt a szálat ki kell kötni a k. megsz.-ból, és kihúzni. Meg kell nézni a nyomvonalat, hogy oda vezet e.

2021. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
94%

Ha szakemberek 6+2 óra alatt nem találták az okot, akkor ugye nem gondolod komolyan, hogy itt bárki látatlanban megírja a frankót?


Véleményem szerint ha értenél hozzá, kérdés nélkül nekiállsz, és akár a nulláról újrakábelezed a házat. (Sanszos, hogy ez lesz a megoldás) Ha meg nem értesz hozzá, ne üttesd agyon magad, mert annyit nem ér.

2021. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Nem leold, hanem mi lőjük le kézzel. Ugyanis nem használjuk a házat. Bocs ha nem volt egyértelmű. Csak így elég necces úgyhagyni, hogy hiába áramtalanítunk, az egyik szinten mégis ottmarad az áram. A szóban forgó helyiség az előszoba és két kis szoba. A szinten még van egy fürdő is, ott rendben elmegy az áram. Ha valami baj lenne belőle, akkor mi 400 km-re lakunk...
2021. nov. 11. 17:23
 5/37 A kérdező kommentje:
Ezt az első válaszolónak írtam, csak közben még jött több is. Azokra mindjárt válaszolok.
2021. nov. 11. 17:24
 6/37 A kérdező kommentje:

2/5 anonim: Megvolt. Az összes kismegszakítót lekapcsoltuk és úgy is marad áram. Mintha egy külön körön lenne, amihez nem tartozik biztosító, de lehet hülyeséget beszélek.


3: Azt kellene, de az majd jövőre vagy valamikor máskor... Mint írtam azért nem akarok további tízezreket kifizetni, hogy ránézzen a szerelő és közben szétbontsa a házat, úgyhagyja. Ezt én is meg tudom tenni. Meg kellene oldani a problémát, mert így nem merjük otthagyni.


Egyébként arra is gondoltunk, hogy talán áramlopás, de semmilyen külső kábelt nem látunk, ami nem lenne odavaló. Két kábel megy az oszlophoz, egy netkábel és egy villanykábelnek tűnik, szerintem ez így rendben van.

2021. nov. 11. 17:29
 7/37 A kérdező kommentje:
Meg ha áramlopás lenne, akkor miért csak adott szintre kötötték be értitek.
2021. nov. 11. 17:29
 8/37 A kérdező kommentje:

Amúgy a következőképpen néz ki. Megpróbálom elmagyarázni egyszerüsítve.


Földszint: FA FB FC FD FE FF (helyiségek)

1. szint: 1A 1B 1C 1D 1E

2. szint: 2A 2B 2C 2D


4 kismegszakító van.


1. kismegszakító: FA FB 1A 2B

2. kismegszakító: 2B 2D

3. kismegszakító: FE FF

4. kismegszakító: 2D 1E


A kimaradtak (1B 1C 1D) áram alatt maradnak, akármit nyomunk le!


Ha valaki látja ebben a kötésben a logikát, akkor szóljon, mert a villanyszerelőknek sem sikerült kigobozniuk hogyan sikerült ezt így bekötni!

2021. nov. 11. 17:36
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok..

Erre az 1 kérdésre válaszolj!

"Csapd le a kismegszakítót az óránál, ami plombálva van.

Hol van akkor villany?"

2021. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

1B 1C 1D-ben...


Amúgy elírtam, mert belekavarodtam a számokba... Szóval a lényeg az, hogy össze-vissza van kiosztva az egész mindenség a kismegszakítókhoz, de az 1B 1C 1C 1D mindenképpen áram alatt marad, akármit kapcsolunk le. A főmegszakító volt az első, amit a villanyszerelők lekapcsoltak amúgy.

2021. nov. 11. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!