Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan kell a bojler hőmérsékl...

Hogyan kell a bojler hőmérsékletét beállítani az optimális fogyasztáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 80 L -es C energiahatékonyságú bojler vezérelt áramról működtetve.

Nincs rajta hőfok-jelölés, helyette I. II. III. fokozatok vannak.

Eddig maximális hőfokon működtettem, a csapot(nem tekerős) pedig elég volt középállásban tartani a meleg vízhez.


Az egyértelmű valamennyire, hogy magasabb hőfok=magasabb fogyasztás.


Viszont!

Ha tegyük fel van a bojlerben 80 l 70 fokos vizem, ahhoz én sokkal több hideg vizet keverek, ezáltal kevesebb “forró” vizet használok.


De ha mondjuk 30 fokra állítom akkor szinte direktben kiveszem az összes melegvizet a bojlerból, amikor mosogatok, ha sok melegvíz kell, akkor már csak inkább hideg folyik belőle.


Úgy vettem észre amikor “megjön” a vezérelt több ideig is fűti, mert alacsonyról kell neki.


A kérdésem az lenne, hőveszteséggel nem számolva, hogy melyik a gazdaságosabb?


Magas hőmérsékletű vízből keveset használni, vagy alacsony hőmérsékletű vízből többet?


A tekerőn volt egy címke ami a legoptimálisabb hőfokot mutatta, az a maximális (III.-as) fokozat alatt volt szinte.



2022. okt. 18. 22:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet a hőveszteséget is figyelembe kéne venni, csak az egyszerűség kedvéért nem számolnék vele.
2022. okt. 18. 22:43
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Az egyszerűség kedvéér, minél magasabb a hőfok, annál több a veszteség.

Így érdemes alacsonyabb hőfokot választani. De csak annyira, hogy a szükségleteidhez meglegyen a melegvíz mennyisége.

2022. okt. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nemaRendőrség ***** válasza:
80%

Nem tudományos, empirikus válasz jön:


Miénken be lehet állítani a hőfokot, 10 lépcsőkkel.

40 fok már elég zuhanyzáshoz, hajmosáshoz, viszont nekem borotválkozáshoz kevés, így 50 fokon tartjuk.


Ha te 36 fokos vízzel zuhanyzol, akkor pontosan ugyanannyi energia fog elmenni bármilyen hőfokra is rakod a bojlert, csak nem 30 liter 40 fokos, hanem 18 liter 50 fokos (hasra ütöttem), a többi a hidegvíz.


Ami miatt olcsóbb a 40 fokos az, amit nem akartál figyelembe venni a kérdésben, csak az első válaszban.

Minél közelebb van a környezet hőmérsékletéhez a víz hőmérséklete, annál kisebb a veszteség.

Ha megfogod a bojlert akkor melegebb lesz mint a mellette lévő fal.

2022. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

100 literes a bojlerünk. Vezérelt árammal.

Totál középre /60 fok/ van állítva. Napi mosogatásra, napi 2 esti zuhanyozásra és borotválkozásra elegendő.

50 fokon már a borotválkozás nem fér bele és a mosogatást is a délutáni áramadás előtt illik megoldani...


Ez a vezérelt áram egy rákfene amúgy.... éjjel adják minimum a felét, de nov 1 óta 6 órát... a 8ból..........

2022. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!