Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Rezsicsökkentett vagyis...

Rezsicsökkentett vagyis hatósági áras fát most akkor tényleg mindenki kaphat X adagot? Nem kérnek igazolást, hogy olyan fajta ingatlanban laksz, amihez kell az a fűtés?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, egy fával tüzelő ismerősöm megkért szívességből, hogy a pénzéből amit ad vegyek hatósági áras fát magamnak, az X adagot amire jár a hatósági ár, aztán adjam neki. Hajlok rá, mert nekem nem kerül ez semmibe, hogy segítsek neki, de kérdés hogy nem kérnek sehol semmi igazolást (vagy nem tudom mit), hogy te olyan helyen laksz, ahol fával fűtenek? Meg ha egy háztartásban 4 felnőtt van, akkor azok 4x annyi fát is kaphatnak, mint ahol 1, mert minden személynek jár X adag?
2022. okt. 20. 15:48
1 2
 1/17 nemaRendőrség ***** válasza:

Háztartásonként jár.


És amúgy hogy viszed el? Vagy ad platós kocsit?

2022. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azok hogy viszik el, akik fával fűtenek és jár nekik a hatósági áras fa? Na ugyanúgy fogom én is. Nyilván ha lesz költsége azt is ugyanúgy fizeti, mint magának fizetné.
2022. okt. 20. 16:21
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez üzérkedés, és légyszíves hagyd abba. Ő is jogosult rá, legyen elég 10 köbméter neki, ha pedig tovább akarja értékesíteni, akkor szégyellje magát. Nagyon sokaknak nem jut, vagy csak tavasszal kerülnek sorra..
2022. okt. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azért van igazság abban amit a hármas ír. Azt ha úgy adódik hogy elkérik a lakcímkártyád mit mondasz ? Fel akarod vinni a negyedikre?
2022. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Elhamarkodott volt ez a rendelet kiadás .Nem lepne meg a módisitása sem .

A fa igénylők,vásárlók neve ,lakcime is jegyezve van.Lehet ebből még probléma .

2022. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lakcímkártyát szigorúan kérnek, de mondjuk ha az van rajta hogy ady utca 32, 3.em 4. ajtó, akkor lehet elküldenek a rákba, jogosan.
2022. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezt mondom, semmit nem lehet arról olvasni, de ők sem írtak bele erről semmit, hogy ki vehet és ki nem.


6. De ha családi házban lakom, de nekem nem kell a tűzifa, de egy haveromnak igen, akkor pedig odaadják, mert a lakcímkártyámon nincs emelet és lakás? Létezik erről bármiféle igazolás, hogy igen, az én ingatlanomban fával fűtök, vagy nem? Szerintem nem létezik.


5. És aztán a hivatal végigjárja egyesével az összes ingatlant, ahová igényeltek tűzifát? Mármint a magyar valóságban ez fog történni szerinted?

2022. okt. 20. 18:46
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehát téged továbbra is csak az érdekel, hogy hivatalosan belédköthetnek-e, mikozben marhasokan sorakoznak a fáért, közöttük nyugdíjasok. Lényeg, hogy a "haverodnak" legyen legalább 50 köbméter a kertben, mert nehogymán.
2022. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

www.gyakorierkolcscsoszok.hu


El is fogadnám a válaszod, ha te egy tökéletes, makulátlan ember lennél, nem pedig idegenek arctalan kioktatásával töltenéd a szabadidődet a neten. A halálos ágyadon majd biztos ezt sírod vissza, hogy miért nem töltöttél még több időt a gyakori kérdéseken mások kioktatásával.


A haveromról nem tudsz semmit sem, úgy tudom a 10 köbméter amit adnak az nem feltétlen elegendő egy ház egész télre való kifűtésére.


Miről beszélsz, amikor azt mondod nyugdíjasok sorakoznak fáért? Szerinted beállok eléjük a sorba? Vagy mit jelent ez? Nyilván még te sem tudod. Ha áll valaki előttem a sorban, akkor nem állok be elé. Akinek van pénze az tud fát venni, akinek nincs, az pedig nem.

2022. okt. 20. 19:52
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tökéletes, makulátlan ember, de ellenben veled, igyekszem az lenni.


Amikor arról beszélek, hogy a nyugdíjasok sorakoznak fáért, akkor arról beszélek, hogy nyugdíjasok sorakoznak fáért.


De ha ennyire nem megy a dolog, akkor segítek:


Fára várók listája:


Jolán, Teréz, Jóska, Te, Bélabá, Pirinéni.


A feliratkozás nyilván attól is függ, ki milyen gyorsan tudja összeszedni rá a pénzt kisnyugdíjasként, mivel egyben kell kifizetni, és köbméterenként nem szállítják.


Szóval amikor jolán, teréz meg jóska megkapja hosszas várakozás után, akkor végre jössz te, csak azért hogy a "haverod" puffertartályát megtöltsd, de addig Bélabá meg Pirinéni nulla fával továbbra is várnak a sorukra, és nem keveset.

2022. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!