Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olajradiátor. Érdemes ezzel...

Olajradiátor. Érdemes ezzel szervizhez fordulni?

Figyelt kérdés
Új radiátorom max. hőfokozaton működtetve ki-be kapcsol, holott a szoba hőmérséklete nem éri el a 18 fokot sem. A készüléket a gyártói utasításban előírtaknak megfelelően használom. Az áramellátás megfelelő, a szoba nem túl nagy. Két készüléket is vettem, mindkettő ezt produkálja. Tapasztalt más is hasonlót? Lehetséges, hogy egy készülék ennyit bír, azaz gyakorlatilag használhatatlan, vagy gyári hibáról lenne szó? Köszönöm, ha valaki válaszol.

2022. okt. 25. 10:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"holott a szoba hőmérséklete nem éri el a 18 fokot sem."


ez nem a radiátor hibája, hanem a szobának gyenge a hőszigetelése. Dolgozik a szerencsétlen, de nem tud annyi hőt pótolni, mint amennyi elszökik.


Emlékszem, hogy a régi házunkban 6 kW -os volt a FÉG konvektor (=3 olajradiátor), hát bizony az 5*5-ös nappalit -10°C-ban nem igazán fűtötte 20 fok fölé.

2022. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nyilván nem értek ezekhez a készülékekhez. Egy hasonló radiátor használati utasítását vettem alapul, amiben ezt találtam:


3.3 A hőmérséklet beállítása

1. Úgy kezdje meg a készülék használatát, hogy a fűtésfokozat-kapcsoló segítségével beállítja a kívánt fűtésteljesítményt.

2. Forgassa el a hőmérsékletszabályozót az óra járása szerinti irányban ütközésig.

3. Amikor a kívánt hőmérséklet el van érve, forgassa vissza a hőmérsékletszabályozót addig az óra járásával szemben, amíg jól hallható kattanást nem észlel. Az integrált termosztát-szabályozó ezután a készüléket automatikusan be- és kikapcsolja, így gondoskodva a közel állandó hőmérsékletről.


Azt gondoltam, hogy a ki-be kapcsolást csak a kívánt hőfok fenntartása közben csinálja. Talán félreértettem valamit, de ez nem változtat azon, hogy több óra működtetéssel is csak fél fokkal megy feljebb a szoba hőmérséklete, utána pedig semennyit.

2022. okt. 25. 15:37
 13/19 anonim ***** válasza:

Értsd már meg, hogy nem mindegy, hogy mekkora a helyiség!!

Nem fog befűteni egy tornatermet, ha csupán egy fürdőszobányit tud akkor is ha a maximumra teszed.

2022. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A gyenge szigetelést meg tudom erősíteni. Viszont fél-egy méterre ülve a radiátortól sem érzem a kellemes meleget. Mintha lekapcsolna a termosztát, meilőtt az olaj rendesen fel tudna melegedni.
2022. okt. 25. 15:42
 15/19 anonim ***** válasza:

"Mintha lekapcsolna a termosztát, meilőtt az olaj rendesen fel tudna melegedni."


Ez alapján teljesen jól működik. Ez a technika ennyit tud, ne akarj szalonnát sütni rajta.

2022. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A gyártó táblázata alapján a készülék teljesítménye a szoba méretéhez megfelelő. Továbbá nem 25 fokot vártam, csak néhány fokkal melegebbet.
2022. okt. 25. 15:46
 17/19 A kérdező kommentje:

11. válaszolónak:

Nem télre vettem a radiátort, csak ősszel szerettem volna használni, hogy kicsit későbbre toljam a fűtési szezont (gázkazán). 19-20 fokban még elvagyok rendesen felöltözve, 16-ban már nem.

2022. okt. 25. 16:27
 18/19 A kérdező kommentje:
No, kimértem, pontosan 35 fokon kapcsol max. állásban a termosztát. Mindezt úgy, hogy az elektronikát és a hőszabályozót tartalmazó burkolaton csak négy kis nyílás van felül, az oldalán és elején semmi. Beépített ventilátor nincs. Tehát jóval melegebb van a dobozban, mint akár a radiátor közvetlen környezetében.
2022. okt. 27. 08:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor fúrjál a dobozra szellőző lyukakat, hogy később kapcsoljon ki.
2022. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!