Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ma volt az éves gázóra leolvas...

Ma volt az éves gázóra leolvasás, honnan számít az egy éves 1730 m3-es fogyasztás?

Figyelt kérdés
Ha mától egy év, akkor az augusztus 1-től idáig tartó 3 hónap fogyasztásának díját hogy, illetve hova számítják?
2022. nov. 4. 15:32
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
24%
Nyilván leolvasástól leolvasásig tart az egy év. Az elmúlt 3 hónapot attól függ hogy számolják diktálós vagy átalányos vagy. Ha átalányos akkor 3x144 m3 ed van kedvezményes áron. Nyilvàn ebbe beleférsz. Ha diktálós vagy akkor jelleggörbe van. Agusztusra 15 szeptemberre 30 októberre 100 kedvezményes m3-ed van kb.
2022. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az egy éves fogyasztás aug.1-től érvényes, nincs köze hozzá, hogy mikor van az éves leolvasásod, viszont azt a 3 hónapot most az éves számládban fogják elszámolni.
2022. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2., szerintem is aug 1-től aug 1-ig lenne logikus, de nem tudom, nem úgy számolják-e, ahogy első írta.
2022. nov. 4. 16:31
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
17%
Agusztus 1. től csak az ár változott. A világpiaci ár most csökken. Mondták is hogy nemsokára a hazai gázár is ehez igazodik. Na ha december egytől csökkenne az ár attól még nem indul újra az éves keret mennyiség. Csak az ár változik. Tehát az elszámolás leolvasástól leolvasásig tart. Mem tudom mennyire vagy képben de a diktálós rendszer nagy szívás. Az átalányos a jó. Átállni diktálósról átalányra most leolvasáskor egy hónapig van lehetőséged utána már nem.
2022. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

a kedvezményes limit augusztus 1-től jövő év július 31-ig tart.


az éves óra leolvasás mindenkinek máskorra esik.

2022. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!