Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mik a hátrányai és előnyei...

Mik a hátrányai és előnyei egy központi fűtésű társasháznak? Ha választanotok kellene központi vagy távfűtést választanátok?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, egész életemben családi házban éltem, ahol fával fűtöttünk.

Jövőre 1 évre Szegedre költözöm munka ügyben.

Vannak dolgok, amik nem igazán tiszták még nekem lakásválasztásnál, ilyen például a fűtési téma.

A lakás, amit kinéztem modern, újépitésü, klimatizált, fűtése házközponti, a fogyasztást almérő rögzíti. (38 m2)

Na most az almérőről mit kell tudni pontosabban? Gondolom annyit fizetek, amennyit elhasználtam vagy vannak még szempontok, amiket figyelembe kell venni? Talán számit az is, hogy a többi lakó mennyit fogyaszt?

A közös költségbe pontosabban mi számit bele?

A lakáshirdetésbe 11.000FT/hó van feltüntetve.


Kérlek világitsatok fel ebben a témában!



2022. nov. 5. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van hőszigetelve a társasház akkor a távhős fűtés a létező legjobb fűtési lehetőség. Dolgod semmi sincs a fűtéssel, csak a leszálló ág megy keresztül a lakáson.
2022. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Almérőből is többféle van, az egyik típus lakásonként mér, mindenkinek van egy db. belőle, gigajoule-ban mutatja a fogyasztást, ez alapján fizet az ember a fűtésért, a meleg víz fogyasztását vízóra méri.

A másik megoldás úgy működik, hogy a lakás minden radiátorán van egy kis digitális kütyü, ún. egyéni költségosztó. Ezek a radiátor által leadott hő alapján mutatnak egy fogyasztási értéket, amit egy évben egyszer leolvasnak mindenkinél. A ház összes hőfogyasztását egy központi hőmennyiségmérő méri gigajoule-ban, majd az összfogyasztás bizonyos %-át elosztják a lakók között egyenlően, a maradék %-ot pedig a költségosztók adatai alapján egyénileg. Azért van szükség a mindenkire egyenlően vonatkozó részre, mert a lakások nem csak a mérhető fogyasztású radiátorokon keresztül kapnak meleget, a fűtési csövek is adnak le hőt.

Persze lehetnek egyéb megoldások is, pl. átalányfizetés, társaháza válogatja.

A közösen fizetendő rész kapcsán van ahol figyelembe veszik, ha valaki az északi oldalon lakik (ez a hideg, kevésbé napsütött oldal), vagy földszinti/tetőtéri lakása van (alulról/felülről nincs körbefűtve), ezek általában kevesebbet fizetnek a többihez képest, kompenzációként.

2022. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A távfűtésesben nem te döntöd el, hogy mikor fűtesz.
2022. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!