Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért fizetek dupla annyi gázt?

Miért fizetek dupla annyi gázt?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, úgy diktálom be minden hónapba a mérőállást, de októbertől mintha a duplájára nőtt volna... Egyelőre nem akarom szóvá tenni, gondolom a rezsiemelés miatt most máshogy számolják az egészet, de a különbözetet majd vissza kapom valamikor. Mert gyakorlatilag 70 köbméter gázért fizetnék most 18.000 Ft-ot.

Ez mennyire van rendben?

Köszönöm.


2022. nov. 8. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerűbb az àtalàny. Nèzd meg a jellegörbèt, a feletti részt piaci áron fizeted. Èves elszàmolàskor vissza kapod a külömbözetet, csak ez albèrletnèl ugye lutri. Ha elköltözöl időzközben, nem valószínű, hogy megkapod.
2022. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
70? Az érdekes, mert a jelleggörbe szerint októberre 90 köb alatt kedvezményes áron kapod, novemberben meg 180 köbig.
2022. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor ez így mennyire korrekt? Ti hogy fizetitek?
2022. nov. 8. 20:53
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk is volt kavar. Piaci áron többet számoltak mint kellett volna. Màsik hónapban meg nullàs szàmla jött.
2022. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2022. nov. 8. 20:57
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

Én eszerint, az előző és aktuális hónap átlagával. Ha átlépem, akkor se diktálok a maximumnál többet, mert akkor piacit is számolnak. 1520 volt a tavaly fogyasztásom, szóval nálam ne vonogassanak piaci árat.

Maradok diktáláson, mert fognak még változtatni bőven és ki tudja, mennyit kell majd átalánnyal fizetni. Így legalább annyit diktálok, amennyit akarok.


[link]

2022. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
Nekünk júliusban jött utoljára gázszámla, azóta gyakorlatilag ingyen van. Bár azért visszafogtuk, november 3.-án kapcsoltuk be a fűtést, 19 fokra. Addig teljesen ki volt kapcsolva.
2022. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Lehet eltértél a jelleggörbétől.

Az is lehet csak simán elb.szták, két hónapja csak elszámolt számlákat adnak.

2022. nov. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

albérlet ?

a főbérlővel beszéld meg, mert lehet a kedvezményes ár őt "illeti" , a piaci árat meg neked kell fizetni.

2022. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Üdv!

Én is ebben a helyzetben vagyok, november 23 fogok diktálni, és a frász kerülget, hogy piaci árat kell majd fizetni. Diktálos vagyok és vegyes felhasználású. Jeleggörbe alapján 217 m3 fogyaszthatók, bőven alatta vagyok.

Második válaszolótól kérdezem, hogy az októberi jeleggörbe alapján 146 m3 gázt lehet felhasználni. 90 m3 milyen görbe alapján lett meghatározva?

2022. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!