Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Komolyan lekapcsolják az...

Komolyan lekapcsolják az áramot 144 forint miatt?

Figyelt kérdés

Már egy éve külföldön élek, és mikor eljöttem, akkor előre túlfizettem villanyszámlát 10ezer forinttal. Azóta csak egy termosztátos hősugárzó van bekapcsolva, ami -5 foknál bekapcsol kicsit, hogy víz ne fagyjon a csövekbe télen. Már egy éve el is feledkeztem a villanyszámláról, és a szomszéd szólt, hogy tele a postaládám. Az áramszolgáltató küldött több felszólítást, hogy decemberig fizessek be 144 forint, különben lekapcsolják.

Természetesen kifizettem, de komolyan képesek lennének ekkora összeg miatt lekapcsolni?



2022. nov. 20. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A tartozás eleve emelkedik a bünti kamatokkal.

Tartozásnál nem számít az összeg.

2022. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A nem fizetés az nemfizetés.

Nem az összeget nézik.

2022. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Kicsit morbidan 144 gyilkosság is gyilkosság, nem csak a 14000. A rendszer azt jelezte, hogy hiányzik a számla, a biteknek meg mindegy, hogy 1Ft-ról van szó vagy 1 millióról.
2022. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Személyesen ismerek olyan családokat, akik hónapok óta százezrekkek vannak elmaradva és nem kapcsolták le az áramot, engem meg ilyen nevetséges összeg miatt fenyegetnek.
2022. nov. 20. 12:39
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Ez elvi kérdés. Vannak, akik vannak olyan hülyék, vezérek, hogy ezt forszírozzák követendő vállalati politikának. Bármilyen, egynél több személyből álló beszélgetőkörben ennek feleslegességét tárgyalva megszólal ilyenkor valaki, hogy: mert ha nem kapcsolják ki, akkor nem is fizeti be. Én ezen sokat élcelődtem kiskoromban, mikor dolgoztam áramszolgáltatónál, de mindig volt valaki, aki halál komolyan elkezdte elemezni, hogy ez mekkora veszteség, ha a szomszéd is látja, aztán híre megy, és majd akkor mindenki tartozni fog 100 Ft-al.

Amin én anno kiakadtam, az pláne olyan volt, hogy a szirénás autóval a pesti telephelyről kimentünk a vidéki telephelyre, ott felvettünk egy szerelőt, aki képesítve volt oszlopra mászni, majd kikapcsoltunk egy szerencsétlen vén nyanyát. 3 ember egy napi munkaideje, plusz 100 km autóköltség, és akkor meg még a visszakapcsolás ingyen volt.

2022. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Most igazából mi a kérdés?


A tartozás az tartozás, felszólítottak többször, téma lezárva.


Az nem "fenyegetés" hogy felszólítanak arra, hogy fizesd be a tartozásod... :D


Amúgy azt nem értem, ha valaki nem tartózkodik az ingatlanban, akkor miért nem irányítja át a postáját vagy vált át elektronikus számlára és akkor nem érik ilyen meglepetések.

2022. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Külföldre mész dolgozni, de annyi eszed nincs hogy letölts egy applikációt, amin keresztül tudsz fizetni, diktálni?

Vagy kiautazás előtt bemész az ügyfélszolgálatra, és közlöd hogy nullára állítsák be a fogyasztást?

Csak magadat okolhatod.

2022. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 ludicrousSpeed ***** válasza:
100%

"ismerek olyan családokat, akik hónapok óta százezrekkek vannak elmaradva "


Az elmaradás és nem fizetés két külön dolog. Ezen kívül ezen családok valószínűleg tisztában vannak rossz helyzetükkel, és együttműködnek a szolgáltatóval, veled ellentétben, aki konkrétan szart az egészbe.

2022. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én kaptam régebben 5 forint elmaradásról csekket. Bár régen volt nem emlékszem mi volt àram víz gáz. Mindegy mentem a postára befizetni. Ez van. Igaz többe került nekik kiküldeni a csekket de ez részletkérdés.
2022. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"százezrekkek vannak elmaradva és nem kapcsolták le az áramot"


nálad se kapcsolták le, ha jól értem

2022. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!