Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanybojlert hogy a leggazda...

Villanybojlert hogy a leggazdaságosabb üzemeletetni, ha...?

Figyelt kérdés
...Ha hetente 1-2 napot töltök itthon, amikor elmegyek, akkor minimum 4-5 napig üres a lakás. Arra lennék kíváncsi, hogy 5-6 nap készenlét, vagy a szobahőmérséklétletről való teljes felmelegítés fogyaszt többet?

2022. nov. 21. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Vhogy kitalalod, hogy mennyi melegvizre van szukseged. Aztan ugy intezed, hogy lekapcsolod a bojlert es a benne levo vizet elhasznalod. Mire lelepsz addigra hideg lesz benne. Azt igyis ugyis felfutotted volna max nem egyszerre.
2022. nov. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálnám mindkettő verziót heti óraállás rögzítésével. Természetesen nem lesz értelmes eredmény, ha az otthoni tartózkodás alkalmával teljesen eltérő módon használod az egyéb fogyasztókat a vízmelegítőt leszámítva. Csodálkoznék, ha jelentős lenne a különbség.
2022. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 nemaRendőrség ***** válasza:
37%

Lehet kapni wifis kapcsolókat. Bedugod a konnektorba és abba a bojlert.

Ha mész el lekapcsolod vele a bojlert, ha mész vissza akkor fel.

Kb 10e forintos beruházás, de 3 hónap alatt visszajön az ára.



Illetve ami még opció lehet ha nem akarsz ilyet, hogy nem kikapcsolod hanem leveszed minimumra. Az nem fogyaszt sokat és hamar vissza lehet melegíteni kellemes 50 fokra.


Mekkora a bojler egyébként?

2022. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Saját tapasztalatom, hogy csak a hőntartásra is 70-80 kWattot elhasznál egy bojler (120literes Hajdú), szóval ha nem vagy otthon, akkor inkább tekerd le.
2022. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
A legjobb, ha lekapcsolod, mert ahogy itt valaki írta az is eszi a villanyt, hogy melegen tartsa a vizet.
2022. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

A vizet melegíti. Nem használod, hűlni kezd. A bojler bekapcsol, felfűti… és így tovább.

És zabálja a pénzedet.

Mikor elmegyek, kikapcs.

2022. nov. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
20 fokról kb. 2.5-3 óra alatt fűt fel egy nagyobb villanybojler. 1.8kW-os a fűtőszál, azaz 5.4kWh 1 felfűtés. Ha heti két napot vagy otthon, akkor reálisan (attól függ mennyi vizet veszel ki) 7-8kWh fogyasztással kell így számolni. Kb. fele annyiba kerül, mintha hagynád, hogy szinten tartsa a víz hőmérsékletét akkor, amikor nem vagy otthon.
2022. nov. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Konkrét jellemzők kellenének, lehet, hogy ezek az időintervallumok pont a határon vannak. Ha engedi az ember hűlni, egyre levesebbet hűl, mert a hőmérsékletkülönbég egyre kisebb. 3 napnál lehet, hogy csak annyit hűl, hogy a visszamelegítés nem igényel több energiát, mint a 3 napig a magas hőfokon tartás. De lehet, hogy ez az egyenlőség 4 napnál áll fenn.


Az biztos, hogy ha 10 évre mész el, akkor gazdaságosabb nem forrón tartani a vizet. Ha meg 2 órára, akkor meg kár kikapcsolni.

2022. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

EZért is írtam meg, hogy egy-két napot vagyok otthon, utána 5-6 napot távol. EZ már így megy havak óta.


Sajnos nem tudom, hogy hány literes, hány wattos és milyen bojler, mert a kecót tavaly vettem, de csak augusztusban költöztem be és nagyon hülye helyen van eldugva a forróvíztároló. De majd fel akarom deríteni.

2022. nov. 22. 09:24
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

"Konkrét jellemzők kellenének"

"Sajnos nem tudom, hogy hány literes, hány wattos és milyen bojler"

:D

Egyébként persze nem is erről van szó. Hanem arról, hogy milyen mértékben hűl.

2022. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!