Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » H-tarifás mérőóra október...

H-tarifás mérőóra október 15-e után is mér csúcsidőszakot, ez rendben van?

Figyelt kérdés

Olyantól kérdezném, akinek van már egy ideje H-tarifás mérőórája. A leírásokból arra gondoltam, hogy okt 15. és ápr 15-e között, amikor kedvezményes időszak van csak a csúcsidőszakon kívüli mérő (182) fog mérni, nyáron pedig a csúcsidőszakos mérő (181).


Jelenleg okt 15-e után mindkettő gyűjti az elfogyasztott kilowattokat.


Lehet nem jól értelmeztem és a kedvezményes időszakban is van csúcs időszak és csúcson kívüli időszak is. Meg tudná erősíteni valaki, hogy ez így jó, vagy nem ok valami? Köszönöm!



2022. dec. 5. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy H tarifa?

Nekem van H tarifás mérőórám, de október 15-től csak a H tarifa pörög rajta. De most hó elején nem olvastam le, este ránézek.

2022. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
100%. Az utlsó számán is szerepel, hogy mennyi a H tarifa mennyi az A1. Köszönöm előre is!
2022. dec. 5. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem megállt az ami nyáron ment. Nekem az az 1.8.2 volt, ezt jelzi ki az óra és az 8421-et mutatott tegnap is meg ma is. (A november elejei cédulámat nem találom) És most mér az 1.8.1. Az tegnap 40147-et mutatott, ma meg már 40171-et.
2022. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem az órán a 181 a csúcsidőszak és 182 a csúcsidőszakon kívüli, de lehet ez szolgáltatási terület függő. Minden esetre akkor lesz egy telefonom az mvm-nek, hogy kiderüljön mi van, köszönöm, hogy megnézted.
2022. dec. 7. 07:09
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki ilyenbe futna itt van válasz. Tegnap és ma is telefonáltam az MVM-nek és mindkét ügyfélszolgálatostól azt a választ kaptam, hogy a H tarifás órának nem szabadna pörögni a csúcsidőszakra ebben az időszakban.


Kijöttek a szerelők, azt mondták ezzel nincs gond, az újabb óráknál így mér, több adatot szolgáltat, a számlázáson viszont egybe veszik a kettőt. Ellenőriztem a számlát valóban 1 díjon van elszámolva a csúcsidőszakon és a csúcsidőn kívüli időszakon mért összeg.

2022. dec. 8. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, nézem, hogy nálam pont fordítva van. De valami hivatalos honlap is azt írja, ahogy te írod. Remélem, tíz éve nem fordítva fizetem a villanyszámlát, hogy a sok fűtés magas áron, a kevés nyári melegvíz meg alacsony áron :-)

De nálam a határnapoknál van a döccenő, és mindig csak az egyik számláló megy 6 hónapon át.

2022. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!