Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy régebbi házban, ahol...

Egy régebbi házban, ahol gázfűtés van, hogy oldjátok meg, hogy ne legyen brutális a rezsi?

Figyelt kérdés
2022. dec. 16. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
16-18 fokra fűtünk, kiegészítjük néha fa tüzeléssel.
2022. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
22 fokra levettük a termosztátot, kicseréltettük az ablakokat és vettünk új kazánt. Csak ennyivel pont feleakkora a fogyasztás, mint tavaly ilyenkor.
2022. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi téglalakásban élünk, szar a szigetelés, a nyílászárók, a gáz meg alig ad meleget. Elektromos kis fűtőtesttel segítünk rá a fűtésre. (nem tudom, mi annak a rendes neve, tudjátok, az a kis pörgettyűs). De ha házban laknék, tuti, hogy beszereznék kályhát, kandallót és fával fűtenék.
2022. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
A legalacsonyabb rezsijű lakásunkban kombicirkó van, évi gázfogyasztás 12-15 000 Ft. Belvárosban van, tehát nagyon sűrűn beépített környezet, ezért ott nem hűl le a levegő az utcán nagyon. Én most egy onnan kijjebbi lakásban lakom, konvektoros, de itt se volt még +2 foknál hidegebb éjjel sem, itt 240 légköbméteres lakás éves gázfogyasztása (melegvíz, fűtés, tűzhely) 70-90 000 Ft.
2022. dec. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
2: Mi a különbség a 2 kazán között?
2022. dec. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

#2-es jól írja.


Nálunk is sokkal kevesebb a fogyasztás, persze ehhez nyílászárók cseréje kellett, külső szigetelés már régebben megtörtént még az előző tulaj által. Meg persze a gázkazán csere. Mi nem egyszerre csináltunk mindent hanem úgy az elmúlt 5 évben apránként.


Nekünk az számított nagyon sokat hogy kicseréltük a nyílászárókat, ezáltal az éves fogyasztásunk 35-40%-al lett kevesebb átlagosan, ezt 3 évig figyeltük így a régi közel 30 éves gázkazánnal. Tavaly nyár elején a régi gázgazán le lett cserélve jóval modernebb cirkó kazánra, arra nekem a szerelő srácok annyit mondtak hogy 15-20% os fogyasztás csökkenntést fogok vele elérni. Egyrészt azért mert annak a kazánnak nincs őrlángja, tehát ha nem fűt akkor lezárja a gázt, ha meg indul akkor újra begyújtja magát és ugye az őrláng is fogyaszt ami nekünk régen októbertől május elejéig ment folyamatosan gyakorlatilag. Másrészt nekem régi hagyományos analóg (tekerős) termosztátom van a szobába amivel nem lehet halál pontosan belőni a fokot illetve ahogyan észrevettem mindig picit túlfűtött mint amennyit szerettem volna tehát 23 fokra volt beállítva a skála szerint, viszont 3 hőmérőm is 24-25 fok körül mutatott mindig. Amikor berakták az új kazánt akkor maradt a régi termosztát, mondták hogy kompatibilis vele, de tanácsolták hogy érdemes lenne lecserélni egy modernebb digitálisra akár vezetékesre akár vezetéknélkülire amivel sokkal pontosabban belehet lőni a hőfokot. Tavalyi szezon után idén nyáron beszerzetem egy digitális termosztátot és már az is van. Így még mindig benne vagyunk a rezsicsökkentett árban és picivel kevesebb gázt tüzeltünk el mint tavaly ilyenkor. Mivel havonta diktáljuk már 2 éve így látjuk mik a különbségek, meg egy nagy táblázatba vezetem. Most pár napja vannak hidegebb idők így most többet fűtünk de még egyenlőre beleférünk a limitbe. De így hogy már pontosan betudjuk lőni a hőfokot a precízebb termosztátnak köszönhetően igaz hogy hűvösebb van a megszokottnál tehát nem 24-25 fok hanem csak 22-23 ami így is tök jó nekünk ez is sokat számít ám.


Én a #2-es válaszát ezzel egészítettem ki hogy én mit tapasztaltam mert gyakorlatilag ugyan azt csináltuk.

2022. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicseréltük nyílászárókat.
2022. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 Az előző még első generációs kondenzációs kazán volt. Sokkal magasabb volt a minimális fogyasztása, és nem is modulált olyan szépen, mint a mostani. Maga a csere nem a spórolás kedvéért történt, egyszerűen most mondta be az előző az unalmast, az már csak kellemes mellékhatás, hogy még a gázszámlán is látszik a takarékosabb működése.
2022. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8: Mi az, hogy modulál?:)
2022. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Újépítésűekben is gázfűtés van.

A közös költség 10.000 Ft/hó, a fűtés díja pedig 3500 Ft/hó

[link]

2022. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!