Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Valaki elmagyarázná,hogy most...

Valaki elmagyarázná,hogy most mi folyik a napelemek körül?

Figyelt kérdés

Lakásban élek,eddig nem nagyon foglalkoztam a témával mivel engemet nem érint.

Milyen új szabályokat hoznak körülötte?



2022. dec. 18. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon konyhanyelven fogom leírni. Az eddigi elszámolás során az éves fogyasztást és visszatermelést nézték. Tehát ha te nyáron megtermeltél x energiát, és télen azt elfogyasztottad, akkor nem kellett fizetni. Gyakorlatilag ingyen "elraktározta" neked a szolgáltató fél évig. Na ez fog most megszűnni.
2022. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ilyen érthetően fogalmaztál.

Tehát ez a napelem eddig úgy működött,hogy egy egyszeri nagyobb kiadás volt

(x millió forint)

És hosszú évek múlva térült meg.


Gondolom most kitolódik a megtérülési idő.

2022. dec. 18. 11:55
 3/23 mindentudó99 ***** válasza:
18%
Annyiba javítanám az egyest hogy a már meglévő napelemeket nem vonatkozik az új szabály. Ott minden marad a régiben.
2022. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
2022. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

3# Egy darabig. De elvileg 2024-től havi szaldóba kerül át mindenki, ami azoknak nem kedvez, akik elektromos fűtést szereltek a napelemek mellé az elmúlt években.

Egyébként nekünk hőszivattyús fűtési rendszerünk van és tele napelemekkel a tető, de az elmúlt kb. két hónapban nagyjából arra jutottam, hogy a (nem szakmai) döntéshozók teljes idiotizmussal küzdenek és inkább nem követem a változásokat, mert magam is becsavarodok, hogy 2 naponta valami új hír lát napvilágot ezzel kapcsolatban. Majd ha látjuk a végkimenetelt, akkor beleásom magam abba, hogy hogyan érint ez minket és milyen lehetőségeink vannak.

2022. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5# hát ez akkor rossz mint gondoltam

Ez a baj ezzel az országgal,semmi jogbiztonság nincs, hosszabb távon pedig kiszámíthatatlan kormányzati intézkedések vannak.

2022. dec. 18. 12:49
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

"Ez a baj ezzel az országgal,semmi jogbiztonság nincs, hosszabb távon pedig kiszámíthatatlan kormányzati intézkedések vannak."

Nézd,

1. a németek is kimenekülnek a szaldós dolgokból, sőt, már évekkel ezelőtt hoztak intézkedéseket, akkor most ők a mi egyik megyénk? :D A németek előttünk járnak ebben, lehetne rájuk figyelni, ők mit szívtak és szívnak meg műszaki téren, mert azt mi is megszívtuk és szívjuk.

2. Az idők során elég sok ostoba kijelentést elmentettem, azt például sajnos nem, amikor egy napelemes hurráoptimizmusos írás alatt kb 5-7 évvel ezelőtt megjegyeztem, hogy olyan azért nincs tömegével, hogy egy fél éves tárolóképességű akkumulátort ingyen biztosítsanak, mire azt válaszolta a boldog napelemes, hogy: de most így meg így van, ha változik a helyzet, majd akkor szembenézünk vele. Nos, lehet szembenézni, csak erről van szó, hogy ami nyilvánvaló volt, hogy eljön, az el is jött. Kérlek, ne alacsonyodj le arra nívóra, amit már itt az ilyen kijelentésekre ellenérvként megkaptam, hogy nem gondolt bele. Aki nem gondol bele valamibe, ami az ő ötmilliós beruházása, azt nemhogy kihalni kéne hagyni, hasnem mihamarabb agyonlőni.

2022. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
7. Olvasd el a 4-esben linkelt cikket, az minden ilyenre választ ad az ilyesmi felvetésekre, válaszokra, reakciókra, mint a tiéd. A kérdező elég jól leírta, hogy a kiszámíthatatlansággal van baj. Más országokban megmondják előre 3-5-10 évre, hogy mi lesz és az tényleg úgy lesz. Nálunk ma találják ki, hogy mi lesz holnap. A politikai oldalba pedig most bele se megyek, hogy valójában miért is történik ez az egész napelemes dolog most. (A cikkben amúgy is ott van.)
2022. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Ha meg nem táplálhatsz vissza nem ér az egész szinte semmit.
2022. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

#8

"A kérdező elég jól leírta, hogy a kiszámíthatatlansággal van baj. Más országokban megmondják előre 3-5-10 évre, hogy mi lesz és az tényleg úgy lesz."

Na, ez pont olyan, mint régen, mikor az első elvtárs kimondta, hogy márpedig süt a nap, és akkor mindenki elővette a naptejet, még ha hóvihar is tombolt. :D Hát nem pont előtted írtam, hogy a németek is kénytelenek voltak változtatni a szabályokon? Látom, kis pártkatonám, a tények nem számítanak neked. :D

2022. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!