Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A házközponti fűtés költségmeg...

A házközponti fűtés költségmegosztói így nem igazságtalan, hogy akármennyire is spórolok de ha a szomszédok dőzsölnek a fűtéssel akkor én is szívok miattuk?

Figyelt kérdés
Hiába zárom el ott, ahol feleslegesek a radiátorok ha más meg közbe pazarol és "fűti az utcát is" a végén a magasabb gázszámla miatt így rám is nagyobb teher fog esni.
2022. dec. 29. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
így van, amikor lakásba költöztél, ezzel tisztában voltál
2022. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Én már több olyan lakásban laktam ahol télen nem is kellett fűtenem, mert a szomszédok ezt megtették helyettem. Úgyhogy az ő túlfűtésük miatt esetleg te kevesebbet is fizethetsz. Nem fűtenének annyira akkor lehet egy kicsivel neked is többet kéne. Én legalábbis mindig így gondolkodtam ezzel kapcsolatban.
2022. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt értem is amit modasz csak akkor sem teljesen igazságos összességében, hogy akik alig vannak otthon és takarékoskodnak azoknak is meg kell fizetni a meleget habzsolók költségét.......

Pl ugyanezeknél a lakásoknál a vízórát is meg lehetett oldani, hogy mindenki annyi melegvizet fizessen amit használ tehát ha Gizi néni mindennap kifőzi magát a kádban én meg csak tusolok akkor Gizi néni melegvize nem a mi költségünkre oszlik el, hanem neki kell fizetni.

2022. dec. 29. 12:05
 4/13 A kérdező kommentje:

2-es:

Ez pontosan így van, de van valami ami mégis eltér.

ahol lakom itt is körbefűt az alsó és az oldalsó szomszédok.

de míg egy külön gázórás lakásban ez az én költésgemet nem növeli addig itt növeli, mivel így egy egységre több forintot kell fizetni, tehát míg egy konvektoros háznál nekem nem jár többletköltséggel más ember jólétje addig itt azzal jár.

2022. dec. 29. 12:10
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

a konvektoros hazakban kellementelnül hidegek a falak.

pont ez a jó a házközponti fűtésben, hogy komfortos, meleg van, es mégis fele annyit fizetsz, mjntha konvektorral dideregnél.

2022. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ők viszont fűtik a te hideg falaidat. Ő fűtésük egy része a fali hőáramlás miatt nálad hasznosul. Ha nálad minél hidegebb van, a szomszéd annál több energával tart magánál meleget.

Így az ő pazarlásának részben te is oka vagy. Ha minden lakasba közel azonos hőfok volna, akkor csak a külső fal vesztesége volna, de így feléd is egyfajta vesztesége van a szomszédodnak.

Ezert valahol mindketten részesedtek a pazarlasból.

Társasházba ez van.

2022. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Igen rosszul látod a dolgot!

Te pont azért tudod lecsavarni a saját fűtésedet, mert a szomszédok körbe fűtenek és attól van meleg tenálad is.

Ha a többi lakó is ilyen fillérb.szó lenne mint te, akkor feljebb tekernéd, mert dideregnél.

2022. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

és a meleg felfelé száll,

a földszinten dideregnek,

a 9-en hőguta van.


ki fizessen?

2022. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
5: Van ilyen és olyan lakásunk is, de semmiféle ilyen különbséget nem érzek. Mire gondolsz?...
2022. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem didergek a konvektorosba, mert 22 fok van, és csak őrlàngon vannak a konvektorok évek óta.
2022. dec. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!