Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan működik a fűtési...

Hogyan működik a fűtési költségmegosztó?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a radiátoron van és nagyjából minél melegebb a radiátor/a szoba hőmérséklete annál többet párolog belőle valamilyen folyadék.


Az érdekel, hogyha nekem kevés amit a radiátor lead hőt és mondjuk rásegítek a szoba melegítésére akár egy légkondival, akár mondjuk egy olajradiátorral, akkor ezt duplán fogom kifizetni?


Egyszer nyilván kifizetem a légkondi/olajradiátor áramfogyasztásában, de még a költségmegosztó is azt fogja hinni, hogy a központi fűtés melegítette fel a lakást?



2023. jan. 2. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Így van! Jól látod.

Vannak trükkök amivel lehet ezt befolyásolni.

2023. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem. A párolgás a radiátor melegétől történik,nem a környezeti hőtől.

Egyébként a párolgós költségmegosztókat már nem építik be,annak a pontatlansága valamint hiba lehetőségei miatt, és csakis elektromosokat (elemeseket) használnak fel ma már. Nálad még az első generációs folyadékos mérők vannak,amik ha lejárnak,akkor elemes-rádiós kütyűket fogtok kapni.

2023. jan. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az elemesek hogyan tudják megkülönböztetni, hogy mitől van meleg? Vagy hogyan érzékelik, hogy mennyi hőleadás történik?
2023. jan. 3. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

#3: mérik a radiátor és a levegő hőmersékletét is.

a kettő közti különbséget itegrálják.

2023. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves #4-es! Ha a mérő a szobahőmérséklet alapján számol valamit, de én ráfűtöttem valami mással /pl. légkondi/, akkor azt mi módon tudná a mérő?


Azt elfogadom, hogy normál működés mellett, amikor csak tőle lehet meleg, akkor reális értékeket ad, de hogyan /ha tetszik milyen fizikai módszerrel/ tudja a máshonnan /pl. légkondi, vagy egy erős napsütés/ érkező hőről, hogy az nem az ő dicsősége.

2023. jan. 3. 10:20
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Méri a levegő hőmérsékletét is. Csak akkor regisztrál "fogyasztást", amikor a radiátor melegebb a szoba levegőjénél.

Arra figyelj, hogy a radiátort ne melegítsd pl hősugárzóval.

2023. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a radiátor hőt ad le a szobának akkor "pörög" a költségmegosztó is.

Tehát ha hideg a radiátor mert elzárod akkor nem fog pörögni.

Pl van olyan radiátorom amit végig elzárva tarthatok mert szembe van a fürdővel ahol egyfolytába megy és nem kell rá költségmegosztó. Azon nem is pörög.

2023. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A többség válaszadónak FOGALMA sincs arról hogy milyen is a párolgós elvű költségmegosztó,mert azt csak nagyon kevés panelban szerelték fel.
2023. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8!

Mondd el legyszives mit tudsz!

2023. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!