Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A közös költséget számlával...

A közös költséget számlával küldik? Illetve a számláknak kb mikorra kéne érkezniük?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

közösköltség ?

milyen számlára gondolsz?


12 üres csekket adnak és azt kell havonta béfizetni

2023. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen is van lakásom, nálunk sehol nincs számla. Időnként küldenek elszámolást, van olyan ház ahol januárban, van ahol közgyűlés előtt.
2023. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Nálunk nincs csekk én mindenhova utalok. Aztán lehet, hogy adnak csekket, aki kéri.
2023. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még soha nem láttam számlát közös költségről. Pedig volt olyan többször is, hogy a munkahelyemnek én intéztem 3-4 üzlethelyiségnek a bérletét.
2023. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Közös költségrol nincs számla. Meg cégnek sem, ha mondjuk kiberel egy cég egy lakást.


Társasházi kozgyules dönt a közös költség mértékerol és változasairol, aki akar csekken fizet, aki akar utal a Társasház számlájára.

2023. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig automatikusan utalok havi szinten a ház számlájára. Pár havonta van összesítő, most online is lekérdezhető.

Csekken is lehet fizetni, ha kérsz csekket.

Azt nem szeretik, ha ritkán fizetsz, mert vannak állandó jellegű és váratlan kiadások, amiknek nem tesz jót a sok késedelem. Plusz az infláció miatt a késedelmes befizetésnél tulképpen inverz bankosdit játszasz a közös kasszával.

2023. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a közös képviselőhöz, és megérdeklődöd, hogy milyen módon lehet befizetni.(csekk, utalás)

Ennyi a nagy titok nyitja.

2023. jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megvettem a lakást, akkor elmentem beszélgetni a közös képviselővel és sok minden más mellett megadta a számlaszámot is, ahová utalni kell a közös költséget. Arra állítottam be a netbankomban minden hónapra egy rendszeres utalást fix összeggel. Ez volt 4 éve, azóta nem történt semmilyen változás.
2023. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a közösképviselővel beszélj. én először mindig kézpénzben fizettem és kaptam számlát. volt h előre adott 3számlát h majd fizessek. aztán banki átutalás.
2023. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!