Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Puffer vagy indirekt tároló...

Puffer vagy indirekt tároló hmv-hez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit érné meg vegyestüzelésű kazán mellé telepíteni?


Két lehetőségre gondotlam.


A:

2000 Literes puffer inox hőcserélővel - így lenne használati melegvizem, átfolyós változatban. Ez nagyjából mennyire tud melegvizet előállítani? Vagyis egy 5 tagú családot stabilan ki tud szolgálni? Maga a puffer 1.1 millió ft körül van.


B:

2000 literes puffer, hőcserélő nélkül + indirekt tároló, kb 200-300 literes. Itt az ár 650ezer a puffer + 200-250ezer az indirekt tároló.

Szóval mindenképpen 1 millió alatt.


A kérdés, hogy melyik éri meg jobban? Melyik gazdaságosabb? A kombi hátránya, hogy ha esetleg baj lesz a pufferrel, egyben kell cserélni, illetve se fűtéshez, se használathoz nincsen melegviz erre az időre.


Illetve a nyári szezonban a melegviz is kérdéses. Vagyis ha szükségem van hmv-re akkor a kombi esetében begyújtok és nagyjából egy szűk hétig van, vagyis amig a 2000 liter le nem hűl. De az indirekt tároló esetében mi a helyzet? Ott begyújtok és ha fel is van fűtve 200-300 liter viz rövidebb ideig elég. Vagy ott is tanácsos magát a puffert felfűteni és abból fűteni az indirekt tárolót nagyjából 1 hétig?


Nektek mi a véleményetek? Melyik jobb megoldás? Melyik hatékonyabb, takarékosabb? Vagy csak komplikálom a dolgokat az indirekt tárolóval?



2023. jan. 30. 13:18
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Nyáron tüzelni akarsz? Az nem valami gazdaságos mire 2000 liter felfűtesz. Meg akkor azt plusz le kell választani a fűtésrendszerről. Tegyük fel tényleg elég egy hétig ezt nem tudom. Rengeteg fa elmegy vele. Nem tudom van e gáz nálad de jóval olcsóbb azzal előállítani a melegvizet szerintem mint nyáron fával.
2023. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos gáz nincsen. Csak villany.


A terv az lenne, hogy a fűtés külön rendszeren lenne. És azt nyáron teljesen ki lehetne zárni. S a melegvizet kellene valahogy előállítani. Villannyal lehetne, de az drágának tűnik nekem, bojlerrel. Lehetne napelem, de az megint elég nagy befektetés. Ezért gondoltam, hogy valahogy pufferrel.

2023. jan. 30. 17:54
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Gondolkozhatsz ilyen jellegű gépekben is.

[link]

2023. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Télen nyilván jó de nyáron nem hinném . Nagy lenne a költség. Ennél már egy egyszerű átfolyós gázbojler is gazdaságosabb lenne palackról.
2023. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Meg kell csinálni a pufferes fűtési rendszert. Mellé meg be állítani egy belső csőkigyós indirekt tárolót, ezekben általában van lehetőség kiegészítő villany fűtésre egy patron segítségével. Így télen lehet fával fűteni a hmv tárolót, nyáron meg mehet villanyról.
2023. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hmm köszönöm szépen a válaszokat. Át kell akkor gondoljam.


Abból indultam ki, hogy nyáron egy tűzzel ha lenne egy hétig hmv-m, akkor nem kellene villany és gondoltam akkor olcsóbb lesz. Eddig 17-20ezer ft volt a havi villanyszámla havonta nyáron egy 150 Literes bojlerrel 5 főre. Gondoltam, hogy fával kevesebb lenne. Na de mondjuk attól függ, hogy mennyi fa menne el egy tűzzel.

2023. jan. 31. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Mindenképp külön választanám.

Egy puffer a fűtésnek, egy indirekt tároló a HMV-nem. Az indirekt tárolót fűtőszállal kell venni, tavasztól őszig villanybojlerként tud majd üzemelni.

Télen a benne lévő csőkígyóval melegíted az indirekt tárolót.

Feltétlenül legyen kazánvédőkör, mert anélkül nem működik megfelelően.


A tisztán pufferes megoldás gazdaságtalan nyáron.

2023. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is kédezd meg, hogy mennyi lenne a tartály.

2023. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2023. febr. 3. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!