Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért lehet magasabb a villany...

Miért lehet magasabb a villanyfogyasztás nagyobb hidegben?

Figyelt kérdés

Fával fűtünk! Van klímánk, de csak nyáron kapcsoljuk be. Nyáron van, hogy egész nap megy, akkor sincs közel ekkora fogyasztás sem, mint most télen. Egyértelműen összefüggésben van a magasabb villanyfogyasztás a hidegebb idővel. Amikor enyhébb az időjárás, akkor napi 5-6 kw fogy el, amikor hidegebb van, akkor pedig 10-12 kw. A duplája. Már arra is gondoltunk, hogy a szomszéd klímáját elkötötték és hozzánk van bekötve (ő használja fűtésre), de leellenőriztem a megszakítóval, és nincs köze a mi óránkhoz (egyébként ikerház). A ház 12 éves, jó energetikai paraméterekkel.

Tippeket várnék! Kóbor áram? De ennyi elmehet? Vagy csak a hidegebb víz, nagyobb energiaszükséglet a víz felmelegítéséhez a mosógépben, mosogatógépben? De dupla annyi energia? Bojlerünk sincs, csak átfolyós gáz vízmelegítő. Ketten lakunk itt, 60 nm2 -en, napi 1x megy a mosogatógép, heti 2x a mosógép, de mindkettő pár hónapos készülék, a hűtő szintén egy vadiúj inverteres hűtő. Egyéb említésre méltó nagyfogyasztó nincs. Az összes lámpa pár W-os LED izzós. Ötletem nincs rá, de nektek hátha lesz.



2023. jan. 31. 13:36
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a téli évszakon belüli hőmérsékletingadozásra értettem ezt. Nem az évszakokat hasonlítom össze az 5 és a 12 kw-al.
2023. jan. 31. 13:37
 2/25 anonim ***** válasza:
70%
a 12 kW-os fogyasztó óránként fogyaszt 12 kWh-t.
2023. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Majatom ***** válasza:
100%
Én vennék egy konnektorba dugható fogyasztásmérőt, és azzal megmérném külön pl. a mosógép fogyasztását hidegben, és enyhébb időben. Ezzel a fogyasztókat ki lehetne zárni, vagy megtalálni, hogy melyik eszik többet. Bár az az 5-6 kWh különbség szerintem is elég sok ahhoz, hogy egy fogyasztó okozhassa.
2023. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%
Az az egy tuti: a szomszéd klímája nem 6 kwh-t fogyaszt ilyen hidegben, hanem sokszorosát.
2023. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Fogyasztásmérőt megrendeltem, ki fogom próbálni, de elég kizártnak tartom, hogy ezek a szinte teljesen új gépek ennyit zabálnának. Hideg ide, hideg oda.

Nem vagyok villamosmérnök, nézzétek el, hogy az egységjelölésekkel nem vagyok teljesen tisztában. A lényeg szerintem érthető.

2023. jan. 31. 13:59
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, járj utána. Nekem 15 kwh-t eszik a háztartásom alap állapotban, pedig minden új.
2023. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy csak a hidegebb víz, nagyobb energiaszükséglet a víz felmelegítéséhez a mosógépben, mosogatógépben?"

Az biztosan sokat számít.

Én reggel onnan tudom, hogy odakint hideg van, hogy az átfolyó gázos vízmelegítőt a szokásos 1/3 állás helyett fél, vagy 3/4 állásra kell állítani tusoláskor ahhoz, hogy a szokásos meleg víz jöjjön.

2023. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Egy 60nm-es 12 éves ikerháznak nem hiszem el hogy nem elég a 12kwh napi áram hogy még pluszba fűteni kelljen.

Vagy nincsenek nyílászáróitok vagy Alaszka egyik völgyében laktok.

2023. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

minden fogyasztót ki kell húzni a konnektorokból, a lámpákat lekapcsolni, a villanyórát megnézni, hogy forog-e a tárcsa ?

van-e fogyasztás ? kóbor áram ?

2023. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A fatüzelés központi fűtéses?

Szóval van fűtési keringető szivattyú?

Meleg víz cirkulációs szivattyú van?


Előbbi, ha túl van méretezve, vagy döglődik sokat tud fogyasztani.

2023. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!