Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gazdaságos fűtés fatüzelésű...

Gazdaságos fűtés fatüzelésű kazánnal és puffertartállyal, rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Adott egy fatüzelésű kazán és egy puffertartály (2000+ liter). Jelenleg úgy van beállítva, hogy a kazán és a tartály között 60°C-nál kapcsol a keringetés, (ilyenkor a levegő szabályozás 70 körül van). Amikor a tartály már eléri alul és felül is a 60 °C hőfokot, annak érdekében, hogy ne legyen állandó keringetés, a tűrést 80°C-ig felrakom, ezzel együtt a levegőszabályozót is 80-90-re állítom. A jelenleg alkalmazott praktika a jó, vagy inkább hagynom kéne mindig ezen a 60-as értéken? A lakásban egyébként 55°C vizet viszek be, a tartály és a visszatérő körben lévő víz vegyítésével. Fűtési szezon óta 10 erdei köbméter tüzelő szinte már elfogyott, a tartály pedig, ha 80-90 fokig fel van fűtve, 24 órát nem bír ki. (Szigeteletlen ház, 40-es falak, új nyílászárók, fűtött alapterület ~110 nm)

Köszönöm előre is a válaszokat, kérdeztem már szakit is de érdemi választ nem kaptam.



2023. febr. 24. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Tetess egy laddomatot a rendszerbe.kb 3m3 fa ára, de 1-1.5 szezon alatt behozza az árát.

Ezt a tekergetés dolgot nem értem miért csinálod mondjuk, a puffernak a 60 fokos előremenő édeskevés, plusz a kazán is a kondenzáció határán mozog. Nekem 95 fokon megy a kazán. Mondjuk ha nincs minimum egy kazánvédő szeleped beépítve, akkor lehet jó megoldás ez a fokozatos felfűtés.

2023. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Itt valami turpisság lehet. 10 erdei köb fa az rengeteg egy szezonra, 110nm-re. Amúgy puha fával vagy kemény fával fűtessz? Puffered szigetelt? A kazán és a puffer között van visszacsapó szelep? (Ami annyira nem biztonságos) Ugyanis ha nincs, képes a meleg víz gravitációsan megfordulni, és a kazánon majd a kéményen keresztül el hűteni magát. Erre tökéletes megoldás amit az 1-es írt (laddomat). Szerintem itt mehet el a legtöbb energia.
2023. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!