Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Közüzemi tartozás behajtása...

Közüzemi tartozás behajtása 12 év után?

Figyelt kérdés

2022 December 23-án (karácsonyi ajándékként) kaptam egy levelet a Foldana követeléskezelő cégtől. Arra hivatkoznak, hogy közüzemi tartozásom van és ha január 2-ig nem fizetem be, "tetemes" költségnövekedéssel kell számolnom, behajtással fenyegetőznek, stb.


A gondom a következő:

1. A szóban forgó ingatlan 2011 áprilisban eladásra került. (a követelés 2010-es vízdíjra vonatkozik, amit a vízmű 2017 decemberben adott át a Foldana-nak)

2. Mellékes infó, de 2007 óta máshol lakom.

3. Az ingatlan édesapám tulajdona volt, halála után 1/4 részbeni örökös vagyok.

4. A számlákat nem én fizettem, nincs tudomásom elmaradásról, anyám lakott ott, azt állítja minden rendezett volt, bár 12 év után kizárt, hogy megvannak a befizetett csekkek.

5. Az elmúlt 12 évben a címemre most jött először ilyen levél (ez is csak bedobva a postaládába), fogalmam sem volt, hogy folyamatban van ilyen ügy.


Persze reklamáltam, de levelemet elutasították (2023.02.23. szintén postaládába dobott levélben), mert a hivatkozott időszakban tulajdonosa voltam az ingatlannak. Fizessek 15 napon belül, különben jogi következményei lesznek az ügynek. Sajnos nem tudom kideríteni, hogy ez a tartozás valós-e, kerestem a vízművet ezzel kapcsolatban, azt mondták, hogy ilyen régi ügyre nincs rálátásuk és időközben át is alakultak.


Időközben annyit sikerült kideríteni, hogy 2018 januárban jött már egy levél a Foldana-tól (apám nevére és arra a címre), az új tulajdonos vitte el testvéremnek (aki szintén 1/4 részbeni örökös) de az sem tértivevényes volt, csak simán postaládába dobott. Testvérem azt állítja, hogy ő akkor beszélt velük és azt mondták nem kell ezzel foglalkoznia. (persze ez csak szóban hangzott el, telefonon)


Azt, hogy 2018 előtt volt-e valami értesítés/felszólítás, arról nem tud senki semmit a családból.


Annyi biztos, hogy én csak most kaptam erről levelet, (2008 óta ez a bejelentett lakcímem), se anyám, se testvérem nem említette, hogy volt/van ilyen ügy.


(mi van akkor ha egyáltalán nem vagyok beszélő viszonyban a családommal és még a fentieket sem sikerül kideríteni?)


55e ft-ról van szó, amiből 23 a tőketartozás, a többi a kamat és a követeléskezelő által felszámított költségek. Legszívesebben befizetném, csak hagyjanak békén, egyedül az zavar, hogy azt sem tudom jogos-e a követelés.


Szerintetek kell aggódnom a Foldana fenyegető levelei miatt?


Gondolkodom, hogy a békéltető testületet keresem meg ezzel kapcsolatban. Annak van valami költsége? Sosem csináltam még ilyet.



2023. febr. 26. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel kapcsolatban inkább ügyvédett keress.

Kérdés van e elévülés, örökölhetted e ezek szerint az adósságot, ennek a kezelésének mijen jogi részei vannak, 1/4 részbeni tulajdonostól mennyit követelhetnek.

2023. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
A közüzemű cég át/eladhatta e a tartozást?
2023. febr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az a bajom az ügyvéddel, hogy valószínűleg többe kerülne mint maga az állítólagos tartozás.
2023. febr. 26. 17:46
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

2011 eladva, vizesektől kéne 0-ás papír, amikor át lett írva az új tulajnak.


nekem meg van az 1995-ös papír, addig nem írták át, míg az előző tulaj ki nem egyenlítette a víz, gáz, villanyórákat.

2023. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Vizdíj.

Eddigi 2 lakasomban ez úgy volt/van hivatalosan, hogy a vízműnek a házzal van szerződése. Ugye számlázza mindenkinek a saját fogyasztását. De ha hiányzik m3 vagy nem fizetik be, azt a főóra alapján a társasháztól hajtja be. A társasház rátudja terhelni az adott lakasra, vagy mas módon követeli a behajtást.

Ez a Foldana naknincs köze a társasházakhoz, lakas szövetkezetekhez?

A lakás közös képv. kéne esetleg rákérdezni.

2023. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Itt egy családi házról van szó.
2023. febr. 26. 19:35
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Ez csak egy próbálkozás volt a részükről.

Én ennyi idő után csak a fizetési meghagyásra reagálnék. Arra épitenek, hogy sokan megijednek attól ha beleirják a levélbe "jog"


Abban igazad van, hogy az ügyvéd is elkér 25 ezret egy konzultációért, nem éri meg felkeresni.

Emellett az 55 ezer nem nagy összeg és a legtöbben biztos, hogy kifizetnék csak haggyák békén öket.

A vagyonmegosztásnál fel kellett volna sorolni, hogy az elhunytnak milyen, mennyi adossága van/volt. Ha ott nem volt szó róla és az örökséget elfogadtátok, akkor már nem jöhetnek a közüzemi tartozás okkal.

2023. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 NTBS ***** válasza:
62%
Régebben postásként dolgoztam. Hány ilyen sztorit halottam. Végül mindig kiderült, hogy van/volt tartozás. Csak az a baj, hogy a tartozás nem évül el. Egyébként, ha minden tiszta, azt a vízmű tudja igazolni.
2023. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

NTBS


Ha valós a követelés akkor kifizetem, nem vág a földhöz 55e ft, csak furcsállom, hogy ennyi év után keresnek meg vele. És mint említettem a vízművet hiába kérdeztem, nem tudtak segíteni, 2010-es tartozásról van szó, ők pedig 2013-ban átalakultak és elmondásuk szerint nem látnak rá. Annyit látnak, hogy más néven (az új tulaj) van a vízóra. Szóval nem tudom valós követelés-e, esetleg valami adminisztrációs hiba? Passz. Jó lenne kideríteni valahogy, csak eddig falakba ütköztem.

2023. febr. 26. 20:13
 10/18 anonim ***** válasza:

Valaki már írta.... csak nem látom hogy reagálnál e rá....

Amikor el lett adva az ingatlan 0-ás igazolásnak kell lennie!

2023. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!