Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Korábban augusztusban volt...

Korábban augusztusban volt nálunk az éves EON leolvasás, most márciusban. Miért van ez? Direkt ki akar cseszni velünk a kormány? Máshol is ezt tapasztaljátok? Budapest

Figyelt kérdés

Eddig mindig augusztusban jött az éves leolvasásra a villanyóra leolvasó, most előrehozták márciusra. EON - Elmü Budapest.


Nálatok is ez van Budapesten?


Én árammal fűtök, és ez így egy szándékos nettó kicseszésnek (pénzbeszedésnek) tűnik, mert ugye megcsinálták augusztusban az éves leolvasást, szeptember végén elkezdtünk fűteni, és most még bőven fűtési szezonban meg akarják csinálni újra az éves leolvasást. Azaz éves leolvasástól éves leolvasásig szinte csak fűtési szezon volt, nincsenek benne a nyári hónapok, amikor kompenzálódik a fogyasztásban a fűtés lekapcsolása.


2023. márc. 8. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Egy cég lett a szolgáltató és most azonos időszakban van a gázórák és a villanyórák leolvasása.

Totál mindegy mikor van az éves leolvasás, akkor is ugyanúgy ki kell fizetni ugyanannyit.

2023. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Majatom ***** válasza:
55%
Teljesen igazad van. Annyit lehet tenni, hogy majd ha kijön az elszámoló számla, akkor kérsz rá részletfizetést, így kb. ugyan annyit kell majd havonta kiadni, mintha augusztusban olvasták volna.
2023. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

átalányban már előre fizettél augusztus óta, mint a legtöbb oda figyelő fogyasztó,

ha az éves limit alatt maradsz nem lehet gond.

2023. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem értelek titeket. Már hogy fizetnék ugyanannyit? Írtam, hogy fűtésre használom a villanyt. A mostani, fél év utáni leolvasással szeptembertől márciusig az átalány csak hideg hónapokat tartalmaz.

Gondoljátok el ugyanezt gázra, akkor megértitek: Az átalánydíjat egyszer csak szeptembertől márciusig vennék figyelembe.


Az okés, hogy mostantól számolva a következő egy éves ciklusban már nem lesz rossz a helyzet, de amit most ki kell fizetni, az nagyon gáz lesz.

2023. márc. 10. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
átalányban 11 hónapra osztják az éves fogyasztást,(téli fűtést)
2023. márc. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, ha villannyal fűtesz...kényelmes, de a legdrágább.(és nem is biztos, hogy elég meleg)
2023. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Majatom ***** válasza:
Én értettem, hogy mit írtál. Neked most, a fűtési időszak végétől augusztusig, az eredeti leolvasásig jönne az az időszak, amikor kevesebbet használsz, mint az átalányod, mert nincs fűtés. Kb. ezt a plusz összeget fogják most neked egyben kiszámlázni. Ezért írtam, hogy kérj majd mondjuk 5 havi részletfizetést erre a nagy összegre, így nem egyben, hanem augusztusig havi részletekben kell majd kifizetni.
2023. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!