Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Daikin klíma adatlapján azt...

Daikin klíma adatlapján azt olvasom, hogy Garantált fűtési tartomány: -15C és +18C fok között. Azaz ha odakint rásüt a nap a kültérire, vagy mondjuk már 18-19 fok lesz kint, már nem is tudom vele a lakást pl. 25C fokra fűteni?

Figyelt kérdés
És állítólag ez egy fűtésre optimalizált klíma. Komolyan gondolják, hogy a Garantált fűtési tartomány felső határa +18C fok? Attól, hogy odakint eléri a hőmérséklet a 18 fokot, attól én még akarhatok 28 fokot is a lakásban.
2023. ápr. 2. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
ne parázz, menni fog 19 fokban is
2023. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na és ha rásüt a nap, és 24 fokot érzékel? :)
2023. ápr. 2. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
legfeljebb a hatásfoka lesz rosszabb, de akkor ugyis besüt a nap az ablakon is, az segít a fűteshet
2023. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Aki 24 fokban is fűteni akar, az pár ezer forintért vehet hősugárzót, és azt a pár napot azzal fűti, nem klímával.
2023. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a támához ennyire nem illő válaszok tulajdonosait egyből kitiltanám erről az oldalról. Szimplán nem ez volt a kérdés, amiről fröcsögsz.
2023. ápr. 3. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem haragszom. Ha megnyugtat, kérdező, akkor elé ezt írtam volna szószaporításképpen: mivel a klímában egy adott gáz van [ami a hőszivattyúzás elveinek is megfelel, és tud cseppfolyósodni is és elpárologni is adott hőfoktartományban, és a környezetvédőknek IS megfelel ], és annak a paraméterei azt tudják, amit a cég le mer írni a műszaki adatlapban, teljesen hihető, hogy az adott gáz -15 és +18 fok hőmérsékleti tartományban tud működni hőszivattyú üzemmódban úgy, hogy kívülről viszi a meleget befelé. Ha a készülék amúgy kedvező árú, és megfelelően magas COP-val hőszivattyúz, akkor bőven belefér a téli fűtési szezon költségeibe, hogy azt a pár napot, amit fűtésre optimalizált klíma nem tud kifűteni, azt a pár napot egy ventilátoros hősugárzóval fűtsd, ha ragaszkodsz a 25 fokhoz.

Ez a válasz mennyire felelne meg az érzékeny lelkednek?

2023. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Klimatelepito ***** válasza:
88%
A működési hőfoktartomány rendkívül fontos szempont egy klíma esetében, főleg hogyha fűtésről van szó. rengeteg gyártó van mindegyik gyártónak nagyon sok féle fajta klíma ajánlata van javaslom körbenézni mert biztos hogy van magasabb hőfokú tartományban működő készülék is. ha a kérdés még aktuális És lényeges privátban nagyon szívesen adok konkrét személyre szóló tanácsokat esetleg neveket de nyilván itt ugye nem adhatok meg mert az reklámnak minősülne. De rengeteg típust és márkát tudok neked mondani ami képes ha te igényeidet kielégíteni tehát a 25 fokos működési tartomány hűtés esetében még tudja neked.akinek ilyen jellegű kérdése van nagyon szívesen adok tanácsot információt privátban más klímával kapcsolatos kérdésben is.
2023. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Köszi, közben megrendeltem egy Mitsubishit, 24 fokos külső hőmérsékletig fűt.
2023. ápr. 3. 23:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Fűt az felette is, csak nem a ráírt teljesítménnyel fogja tudni. Ki a franc akar 18 fokban fűteni amúgy? Én annyinál már klímázok a kocsiban pl.
2023. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!