Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Feltettem egy 9 kw os napelem...

Adi235 kérdése:

Feltettem egy 9 kw os napelem rendszert mi van ha felkapcsolom?

Figyelt kérdés
Még nem cseréltek órát, ha sok a napközbeni fogyasztásom és felkapcsolom a napelemet akkor elméletileg a termelt áramot használja a ház és nem pörgeti az órát, tudom büntetés jár érte meg minden! De hogy tudnának rájönni? Mert szerintem sehogy

2023. ápr. 13. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Kösd rá az órádra és elkezdi vissza pörgetni
2023. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Csak akkor kapcsold be, ha mechanikus a mérőóra, ha digitális, akkor a visszatápláltat is fogyasztásnak fogja mérni.
2023. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Am viccet félre téve nem lesz legálisán kiépítve az Mwm felé? Csak úgy felraktad a napelemet??
2023. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nemaRendőrség ***** válasza:
90%

@3


Ismerősömnek is 2 hét volt míg kiment az mvm órát cserélni.


Kipróbálta a telepítő céggel, elkezdett "pörögni" az óra, csak úgy ugráltak a kijelzőn a (tized) kwh-k.


Azt tudod csinálni leginkább hogy vársz, vagy szigetüzemben használod, de azt aksi nélkül nem ajánlom

2023. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy pontosan mi történik, függ a villanyórádtól.

Hagyományos (tárcsás) óránál hallottam olyan ijesztgetést is, hogy eltörhet (gondolom, a visszaforgást gátló mechanika).


Újabb, digitális órák sokszor a termelést is fogyasztásnak mérik (ez "program" kérdése, de jelezni szokták rajtuk egy piktogrammal, ami jelzi, hogy mindkét irány fogyasztás lesz)... és elképzelhető az is, hogy tesznek fel olyan órát, ami méri korrekten mindkét irányt (nem kizárt, hogy a másikból is kiolvasható a szolgáltató által).


Rájönni úgy tudnak, ha pl. három fázis esetén valamely fázist kevésbé terheled, és "visszacsúszik" rajt némi termelés.

...ha kiderül, azt szabálytalan vételezésként szankcionálják.

2023. ápr. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!