Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Alumínium vezetékes házra nem...

Alumínium vezetékes házra nem lehet napelemet telepíteni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 13:01
1 2 3
 1/25 Revolúcióbiológus ***** válasza:
7%
Jelen pillanatban semmilyen házra nem lehet, mert nem engedi be a rendszerére a szolgáltató. Amúgy kb. minden városban van már napelemes kivitelező cég - a villanyszerelővel konzultálhatsz, de szerintem legfeljebb 1.5-2 kW-os rendszert mernének kiépíteni alumínium vezetékre vagy még azt sem.
2023. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
A villanyóra szekrényt szabványosítani kell. A régi fadobozba nem fogják beletenni az új oda-vissza mérő órát.
2023. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mindegy kiszállok a pályázatból csak idő pocsékolás volt az egész.
2023. ápr. 25. 15:22
 4/25 anonim ***** válasza:
37%
Hát már egy ideje új (vékony) vezeték nem lehet alumínium. Mivel úgyis a napelemes rendszer inverterétől gyakorlatilag a mérőhelyig kell egy vezeték, tehát az nem lehet alaminyom. a ház többi részének vezetékezése meg teljesen indifferens ebből a szempontból. A #1-et vagy félrevezette valaki, vagy magától állít ostobaságokat, ki tudja, mi okból..
2023. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

4/


Én már nem tudom mi van,többek szerint is szar az auluminium vezeték viszont az állami ingyen pályázatban már annyi millióval leakarnak húzni amennyivel nem szégyelnek.

2023. ápr. 25. 16:03
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Semmi köze a Te belső hálózatodnak a napelemes rendszerhez! Napelemes rendszernél felkerülnek a napelemek, inverter, új mérőóra (és nem igaz, hogy nem mehet az fa szekrénybe, ez egyéni elbírálás alapján dől el valójában, csak sokan ezzel nincsenek tisztában), az invertertől a visszatáplálás egy új vezetéken/kábelen történik, attól, hogy felkerül napelem, a Te belső hálózatod nem lesz jobban terhelt, hisz az biztosítva van, attól, hogy kérsz teszem azt 3x25 ampert, de marad a belső hálózatod öreg alu, attól sem lesz az alu vezeték jobban terhelve, hisz az a lakáselosztónál külön biztosítva van és ha az teszem azt 10A-el van biztosítva, akkor annyi terhelés megengedett a madzagon!

De ez csak elméleti dolog! Az azonban nem volna hülyeség, ha átvezetékezed az egész házat, mert ma már az alu vezeték sz-rt ér! Ha napelemre nem költesz, erre költsd el a pénzed!

2023. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6/


Arra most nem lesz mert már befizettem nyílászárókra ezt meg vissza mondani nem lehet de amúgy meg kell mert az egyik ajtó gatya a másik engedi a hideget meg a többi is,ablakok se százasak.

2023. ápr. 26. 00:22
 8/25 anonim ***** válasza:
61%

Alu vezetékes hálózatot mindenképpen érdemes lecserélni!


Ne feledjétek, több évtizede telepítették Őket, jóval korszerűtlenebb technikákkal, jóval lazább szabványok mellett.

Az alu vezetékek sokszor simán csak be vannak falazva, nincsenek becsövezve.

A kötegelések is simán csak szigetelőszalaggal vannak megoldva, sőt én már láttam celuxszal össze kötöttet is.

Rendszerint egy áramkör van az egész házban, nincsenek felosztva a helyiségek vagy fogyasztók ami megint csak veszélyforrás. Földelés sincs vagy nagyon elavult.


Szvsz, mindenképpen érdemes kicserélni!

2023. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

8/


Nekünk van földelés meg végig csőbe megy a falban.

2023. ápr. 27. 19:11
 10/25 anonim ***** válasza:
Most nincs rá zsé, hát olvashatod, most ablak lesz! :D Majd leolvad az is a vill. tűzben, de nem para!
2023. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!