Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha havi diktálásos rendszerben...

Ha havi diktálásos rendszerben vagyok az E-Onnál, de egy ideig nem diktálok, mert elutazom, akkor is számláznak?

Figyelt kérdés
6-8 hónapig is távol lehetek. A lakásomban ettől még lesz áramfogyasztás. Történik valami, ha innentől nem diktálok egyszerűen, vagy simán kiszámolják valahogy becslés alapján a havi számlákat? Amiket aztán online fizethetek?

2023. máj. 5. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Siman kikuldenek a becsult fogyasztasrol egy szamlat, aztan lesz egy halom tulfizetesed mert nyilvan toredeke lesz a fogyasztasod ahhoz kepest mintha ott laknal. Egyszerubb megbizni valakit hogy olvassa le es kuldje el neked, aztan neten vagy applikacion bediktalod.
2023. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Átlagolnak az előző fogyasztások alapján.

Ajánlatos lenne szólni nekik, ha ennyi ideig nem diktálsz.

2023. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak bizonytalan, hogy meddig nem leszek otthon, fizetni azt mindig tudnék, és erre most nem akarok időt pazarolni, hogy átálljak másmilyen számlázásra, hogy aztán meg visszaálljak. Ha semmi szankció nincs (igazából erre lettem volna kíváncsi), akkor egyszerűen hagynám a dolgot menni magától. Ahogy olvasom, a túlfizetés nem baj, mert a számlaegyenlegen jóvá lehet később íratni, és akkor meg majd fizetni kell kevesebbet utólag. Elköltözni meg nem tervezek talán soha.
2023. máj. 5. 14:29
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
3 alkalommal nem diktálsz,megszűnik a diktálási lehetőséged
2023. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? Onnantól kezdve kötelezően átállítanak részszámlázásra (vagy hogy hívják)?
2023. máj. 5. 14:40
 6/12 A kérdező kommentje:
Keresem, de nincs ez leírva így sehova (vagy én nem találom)...
2023. máj. 5. 14:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Találj időt arra, hogy vagy személyesen bemész (ajánlom), vagy telefonon érdeklődsz a szolgáltatónál.
2023. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az eddigi fogyasztás alapján bediktálnék mindig egy többé-kevésbé azonos fogyasztásnak megfelelő összeget, ha hazajössz, akkor majd korrigálod.

Vagy megkérsz valakit, hogy legalább 2-3 havonta olvassa le. Gondolom, ha ilyen hosszú időre elmész, adsz valakinek kulcsot arra az esetre, ha bármi gond adódna.

2023. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jók a tippek, köszi :D De egyrészt asszem lesz az év második felében az az éves egy leolvasás, amikor ellenőriznek és nem szeretnék nagyon mellélőni, mert az furán venné ki magát, megkérni pedig nem szeretnék senkit - rossz érzés lenne kulcsot hagyni úgy, hogy nagyon messze leszek az itthontól. Illetve még tartalék kulcsot hagyján, de hogy bejárkáljon valaki ezt indokolatlannak érzem. Sosem szerettem az ilyesmit (Tudom körülményes vagyok :D De köszi a tippeket) Tényleg egy fix infó érdekelne arról, ha tudja valaki mit tesz a szolgáltató, ha én nem írok be semmit, mert pontatlant meg nem szeretnék.
2023. máj. 5. 19:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Hiába nem adtak 100%-ot annak, aki azt írta, hogy megszűnik a diktálási lehetőséged, attól még ez így van! Nem örökre nyilván, a következő éves leolvasás után ismét igényelheted a diktálást! Ha nem diktálsz, akkor számolnak a fogyasztásodból egy átalányt, és azt számlázzák ki!

Én is azt tenném, amit más is ajánlott, diktálj egy óraállást minden hónapban. Ha jól értem nem lesz senki sem a lakásban, míg Te távol vagy, mert ha lenne, az megmondaná neked az óraállást. Mi a tököm generál majd neked fogyasztást a lakásban? Bojler, ha van, azt lekapcsolod, hűtőt kirámolod és szintén áramtalanítható, hisz 8 hónapig nincs mi elállna egy hűtőben, ha van valami a fagyóban azt odaadod anyádnak, apádnak, testvérednek, szomszédnak, bárkinek, azt ennyi. Én biztos, hogy semmit nem hagynék bekapcsolva, ha 8 hónapra távozom...

Egyébiránt időt nem kell pazarolni, ha átakarsz állni más elszámolásra, online meglehet tenni!

2023. máj. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!